HANDEL I DYSTRYBUCJA

HANDEL

 

17 maja 2022, 10:26Boots utrzymuje, że wypłata dywidend była uzasadniona.

Boots utrzymuje, że wypłata dywidend była uzasadniona. (fot. Shutterstock)

Walgreens Boots Alliance (WBA), właściciele największego brytyjskiego sprzedawcy kosmetyków, Boots, w ciągu ostatnich dwóch lat pobrali 4,3 miliarda funtów (5,3 miliarda dolarów) dywidendy ze swojego brytyjskiego holdingu. Stało się tak pomimo zlikwidowania wielu miejsc pracy i otrzymania setek milionów funtów wsparcia z rządowych funduszach – podaje portal Cosmetics Business.

Sprawę ujawnił The Sunday Times i poinformował, że Superior Holdings, brytyjska matka Bootsa, wypłaciła również w 2021 r. prawie 4,1 miliarda dolarów dywidendy na rzecz WBA, a rok wcześniej było to 909,6 miliona dolarów.

Faktycznie większość z 4,1 mln USD, wypłaconych przez Superior Holdings za rok finansowy 2021, dotyczyło sprzedaży Alliance Healthcare w roku poprzednim.

Rzecznik WBA powiedział, że żadna dywidenda, o której mowa w sprawozdaniu Superior Holdings finansowym za rok 2021, nie pochodzi z Boots UK. Dodano, że w okresie roku obrotowego 19/20 Boots UK nie wypłaciła dywidendy bezpośrednio ani pośrednio.

Boots wyjaśnia także kwestię pobierania rządowych funduszy. I podkreśla, że jako ważny sprzedawca detaliczny w Wielkiej Brytanii, miał możliwość uzyskania wsparcia z rządowych programów podczas szczytu pandemii. Skorzystano z nich, ponieważ celem była ochrona miejsca pracy w tym trudnym czasie, kiedy to liczba klientów zmniejszyła się dramatycznie. Wsparcie od państwa pomogło Boots utrzymać swoje lokalizacje pomimo wysokich kosztów operacyjnych.

W lipcu 2020 r. Boots zwolnił ponad 4000 pracowników, ponieważ sprzedaż spadła poniżej 50 proc. w III kwartale. Siedem miesięcy później zlikwidowano kolejne 300 miejsc pracy w centrali w Nottingham w Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj również: Piękno bez zdrowej skóry nie istnieje. Boots publikuje Beauty Trend Raport 2022
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony