HANDEL I DYSTRYBUCJA

PERSONALIA

 

20 listopada 2020, 13:02Jarosław Pinkas

Jarosław Pinkas (fot. Wikimedia Commons)

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas z powodów zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji - poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller. Jarosław Pinkas taką decyzję podjął ze względu na konieczność podjęcia leczenia. Premier przyjął rezygnację - informuje TVN 24 Biznes.

- Ze względu na gwałtowne pogorszenie się stanu mojego zdrowia i konieczność podjęcia leczenia zmuszony jestem zrezygnować z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego. Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem. Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe – poinformował dotychczasowy szef GIS, Jarosław Pinkas w piśmie do współpracowników, które opublikował PAP.

Obowiązki GIS przejmie Krzysztof Saczka.

Informację o dymisji Pinkasa przekazał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Mueller, który podziękował inspektorowi za pracę. Podziękowania przekazał także szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Jarosław Pinkas został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego w sierpniu 2018 roku. Wcześniej tę funkcję pełnił Marek Posobkiewicz.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony