REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PERSONALIA

MARKI

 

3 czerwca 2020, 14:09wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Christoph Honnefelder odchodzi z pracy w kilka dni po tym, jak Forbes oskarżył założycielkę marki kosmetycznej, Kylie Jenner, o „pompowanie” swojego sukcesu i pozbawił ją statusu miliarderki. Rzecznik Coty potwierdził te zmiany w rozmowie z portalem WWD.

REKLAMA
Kylie Jenner sprzedała w styczniu 51 proc. udziałów w swoich firmach kosmetycznych za 600 mln dolarów

Kylie Jenner sprzedała w styczniu 51 proc. udziałów w swoich firmach kosmetycznych za 600 mln dolarów (fot. Instagram Kylie Cosmetics)

Christoph Honnefelder, dyrektor generalny marek Kylie Cosmetics i Kylie Skin, ogłosił odejście ze stanowiska po nominacji ogłoszonej zaledwie w styczniu. Były dyrektor wykonawczy sieci Douglas został zatrudniony przez Coty w tym samym miesiącu, w którym sfinalizował przejęcie 51 proc. marek kosmetycznych Kylie Jenner za 600 mln dolarów.

Według oświadczenia, Simona Cattaneo, prezes marek luksusowych Coty, będzie teraz nadzorować rozwój działalności Kylie. "Przejmuje te obowiązki od Christopha Honnefeldera, który kilka tygodni temu ogłosił wewnętrznie zespołowi wyższego szczebla, że ​​nie przyjmie roli dyrektora generalnego Kylie Beauty z powodów osobistych” - czytamy w komunikacie. „Pod przywództwem Simony będziemy podekscytowani możliwościami związanymi z biznesem Kylie Beauty, o czym świadczy bardzo udane wprowadzenie Kylie Skin w Europie”.

Odejście Honnefeldera następuje kilka dni po tym, jak Forbes oskarżył klan Jenner o sztuczne wzmocnienie marek kosmetycznych 22-latki i pozbawił ją obecności na swojej liście miliarderów. W publikacji stwierdzono także, że rodzina „prawdopodobnie” sfałszowała zeznania podatkowe w celu uzyskania swojego statusu.

W rezultacie Coty jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez trzy kancelarie prawne w imieniu akcjonariuszy, ze szczególnym naciskiem na odkrycia dokonane przez firmę, niezależnie od tego, czy wydała fałszywe lub wprowadzające w błąd oświadczenia oraz czy nie ujawniła ważnych informacji inwestorom.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony