StoryEditor
Eksport
15.05.2023 00:00

10 najpopularniejszych produktów do pielęgnacji skóry w 2023 r. – ranking Landys Chemist

Na podium stanęły marki Elemis, Charlotte Tilbury i The Ordinary. / materiały Landys Chemist
Eksperci od pielęgnacji skóry i urody z sieci sklepów Landys Chemist przeanalizowali trendy i zainteresowanie publicznymi wyszukiwaniami, aby zidentyfikować największe marki i trendy w branży produktów do pielęgnacji skóry w tym roku. Dane użyte do stworzenia rankingu pochodzą z wyszukiwarek i przeglądu treści online.

Listy popularnych marek i produktów do pielęgnacji skóry zostały opracowane na podstawie różnych artykułów. Firma Landys Chemist, właściciel sieci sklepów stacjonarnych i online, przepuściła je przez Planer słów kluczowych Google, aby znaleźć liczbę rocznych wyszukiwań w Google między marcem 2021 a lutym 2022, a także wyszukiwań między marcem 2022 a lutym 2023. Następnie procentowa zmiana liczby wyszukiwań między dwoma 12-miesięcznymi okresami obliczono okresy. Dane zostały pozyskane bez podziału na regiony geograficzne.

W sekcji dotyczącej marek znaleziono również liczbę obserwujących na Instagramie każdej marki i użyto „kalkulatora zaangażowania na Instagramie”, aby odkryć wskaźnik zaangażowania dla każdej marki. Każdej marce lub produktowi przyznano następnie znormalizowaną ocenę w skali do dziesięciu dla każdego czynnika, zanim obliczono średnią z tych ocen.
 


Jeśli chodzi o konkretne produkty, to na podium stanęły:

1. Elemis Cleansing Balm, 356 700 rocznych wyszukiwań w Google:

Najczęściej wyszukiwanym produktem w Google jest viralny Balsam oczyszczający Elemis. W okresie od marca 2022 do lutego 2023 roku ten produkt został wyszukany w Google prawie 357 000 razy. Jest to najlepiej sprzedający się produkt Elemis i zmienia się w trakcie użytkowania w trzy unikalne tekstury. Pierwszym z nich jest odżywczy balsam, drugim olejek oczyszczający, a trzecim nawilżające mleczko do demakijażu.

2. Magiczny krem Charlotte Tilbury, 292 300 rocznych wyszukiwań w Google:

Brytyjska wizażystka Charlotte Tilbury założyła markę, która nosi jej imię już dziesięć lat temu i od tego czasu ogromnie się rozwinęła, wprowadzając na rynek szereg produktów, które szturmem podbiły branżę kosmetyczną i zarobiły prawie 225 milionów funtów w samym 2021 roku. Jednym z ich produktów premium jest Charlotte‘s Magic Cream, który online jest bardzo chwalony za nawilżanie i pełniejszy wygląd skóry.

3. The Ordinary Niacinamide, 170 700 rocznych wyszukiwań w Google:

Firma The Ordinary skincare oferuje kolekcję zabiegów opartych na składnikach, które o udowodnionym działaniu odżywiają i chronią skórę. Według ich własnych słów „w kategorii funkcjonalnego piękna uczciwość jest rzadkością”, a ta uczciwość oferowania skromnych, ale skutecznych produktów do pielęgnacji skóry robi dokładnie to, co mówi na puszce. Niacynamid to forma witaminy B3 występująca w wielu produktach spożywczych i często stosowana w suplementach diety, stosowana na skórę jest przydatna w walce z trądzikiem i zapewnia jaśniejszą cerę.
 

W raporcie znalazły się również informacje i rankingi dotyczące najbardziej zyskujących popularności marek (Drunk Elephant, CeraVe, Tatcha), marek najbardziej popularnych na Instagramie (Estée Lauder, Clinique, Drunk Elephant), marek z największym zaangażowaniem followersów na Instagramie (Alpyn Beauty, Augustinus Bader, Golde), oraz najbardziej zyskujących na popularności produktów (Embryolisse Lait Creme Concentrate, The Ordinary Glycolic Acid, Cosrx Snail Mucin).

Czytaj także: Ranking 10 najbardziej dochodowych marek beauty. Estée Lauder w czołówce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
06.05.2025 16:38
Obowiązkowe oznakowanie środków czystości i chemii gospodarczej w Rosji od 1 maja
Rosyjski rynek kosmetyczny i nie tylko dokonuje rewolucji oznaczeń.RG72, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Od 1 maja 2025 roku w Rosji wchodzi w życie obowiązek oznakowania cyfrowego mydeł, detergentów, chemii gospodarczej oraz granulatów. Jak poinformowało Centrum Rozwoju Nowoczesnych Technologii (CRPT), operator krajowego systemu znakowania towarów „Czestny Znak”, nowe przepisy mają na celu zwiększenie przejrzystości rynku i ochronę konsumentów przed podróbkami.

W systemie „Chestny Znak” zarejestrowano już 3,9 tys. producentów oraz 2,6 tys. importerów środków czystości i chemii gospodarczej. Spośród nich 279 przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw skorzystało z programów wsparcia oferowanych przez CRPT. Program ten obejmuje m.in. refundację 50 proc. kosztów zakupu sprzętu niezbędnego do oznakowania produktów.

image

Rosja przeprowadzi eksperyment z etykietowaniem kosmetyków w systemie „Chestny Znak”

Wcześniej, zanim wprowadzono obowiązkowe przepisy, przeprowadzono dobrowolny program pilotażowy. Dla branży kosmetycznej i chemii gospodarczej rozpoczął się on 14 stycznia 2024 roku, natomiast dla rynku granulatów – 1 lipca 2024 roku. Celem tych testów było przygotowanie uczestników rynku do pełnego wdrożenia systemu bez zakłóceń w łańcuchach dostaw.

System „Chestny Znak” polega na nanoszeniu na produkt niewielkiego kodu QR typu DataMatrix, który zawiera unikalne dane o produkcie. Po zeskanowaniu kodu za pomocą aplikacji, konsument uzyskuje dostęp do informacji o producencie, dacie produkcji lub imporcie, składzie oraz terminie ważności danego towaru. Co istotne, możliwe jest także sprawdzenie legalności produktu. Według zastępcy dyrektora generalnego CRPT, Rewaza Jusupowa, wprowadzenie oznakowania nie wpłynie na ceny produktów.

Warto pamiętać, że podane przez RBC dane bazują informacjach oficjalnych rządu rosyjskiego i nie są potwierdzane przez żadne niezależne instytucje.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
06.05.2025 13:38
Argentyna znosi cła eksportowe na ponad 4 tysiące wyrobów, w tym kosmetyki
Decyzja ma przynieść korzyści dla około 3 580 firm, co stanowi prawie 40 proc. wszystkich eksporterów w kraju.Wiadomości Kosmetyczne

Argentyński rząd ogłosił zniesienie ceł eksportowych na 4 411 produktów przemysłowych, w tym kosmetyki i artykuły higieny osobistej. Decyzja została podjęta w ramach szerszej strategii mającej na celu zwiększenie eksportu towarów przetworzonych i wzmocnienie pozycji krajowego przemysłu na rynkach międzynarodowych. Jak poinformował minister gospodarki Luis Caputo, zmiany obowiązują natychmiastowo.

Zniesione opłaty celne w wysokości od 3 proc. do 4,5 proc. obejmowały produkty o wysokiej wartości dodanej, takie jak kosmetyki, preparaty higieniczne, opakowania szklane, pompki, komponenty plastikowe, środki owadobójcze i inne wyroby przemysłowe. Nowe przepisy mają bezpośrednio wpłynąć na około 3 580 firm, co stanowi niemal 40 proc. wszystkich eksporterów działających w kraju.

Według danych rządowych, cła zniesiono w odniesieniu do produktów, których eksport w 2024 roku osiągnął wartość blisko 3,8 miliarda dolarów amerykańskich. Choć sektorów takich jak przemysł żelaza, aluminium czy petrochemiczny zmiany te nie dotyczą, znaczące ułatwienia w handlu uzyskali producenci kosmetyków oraz preparatów farmaceutycznych.

image

Prime Day traci na znaczeniu: sprzedawcy ograniczają udział z powodu ceł

Zniesienie opłat celnych jest odpowiedzią na postulaty małych i średnich eksporterów oraz wynika, jak podkreśla rząd, z poprawy sytuacji fiskalnej kraju. Celem jest zwiększenie konkurencyjności argentyńskiego przemysłu na rynkach zagranicznych, zwłaszcza w segmentach produktów przetworzonych. Dla globalnych marek kosmetycznych oznacza to możliwość tańszego zaopatrzenia się w komponenty i produkty z regionu Ameryki Łacińskiej.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
11. maj 2025 10:13