KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

23 maja 2023, 10:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Ariana Grande zajmuje wszystkie trzy miejsca na podium rankingu.

Ariana Grande zajmuje wszystkie trzy miejsca na podium rankingu. (materiały marketingowe Coty)

Landys Chemist opublikowało raport, zgodnie z którym trzy zapachy Ariany Grande zajęły podium jako najpopularniejsze na świecie produkty perfumeryjne sygnowane przez gwiazdy.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Lista zapachów celebrytów została opracowana na podstawie artykułów z list typu zakupowego w magazynach online. Globalne wyszukiwania celebrytów i perfum celebrytów zostały zaczerpnięte z Planera słów kluczowych Google Ad w okresie od kwietnia 2022 r. do marca 2023 r. Liczba artykułów na temat zapachów została znaleziona za pomocą funkcji allintitle Google.

Pierwsze dziesięć pozycji rankingu zajęły piosenkarki i aktorki, z wyłączeniem pojedynczego mężczyzny — aktora Antonio Banderasa. Ariana Grande, pomijając trzy pierwsze miejsca, zajęła również miejsce 5. z zapachem ARI. Grande to jedyna gwiazda, która ma więcej niż jeden zapach w pierwszej dziesiątce. Warto zauważyć, że co najmniej cztery zapachy — Heat, Lovely, Fancy i Killer Queen — miały swoje premiery więcej niż 10 lat temu i nadal utrzymują się doskonale w rankingach popularności (odpowiednio 2010, 2005, 2008 i 2013).
 


Jeśli chodzi o popularność linii zapachowych, a nie pojedynczych produktów, to Ariana Grande nadal zajmuje pierwsze miejsce. Na podium stoją również Rihanna i Antonio Banderas, znowu jako jedyny mężczyzna. Dalsze miejsca zajęły między innymi Beyoncé, która ma w portfolio 14 zapachów, z czego 9 to flankery Heat, zmarła już Elizabeth Taylor (20 zapachów) i Paris Hilton (30 zapachów).
 


 

Zapachy, które mają w mediach internetowych obecnie najlepszą prasę i najczęściej pojawiają się w nich, to Fantasy od Britney Spears, Miami Glow autorstwa Jennifer Lopez i, znowu Cloud Ariany Grande. W tym rankingu Spears pojawia się dwa razy — na miejscu 1. i 8., z zapachem Curious. Na miejscu 4. znajduje się Fancy Jessiki Simpson, a na 9. Fancy Sarah Jessiki Parker, więc widoczne są przetasowania wśród kilku popularnych produktów.

Pełen raport można przeczytać na stronie Landys Chemist.

Czytaj także: Dolly Parton poszerza kolekcję zapachów Front Porch i działa w ramach CSR

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony