KONSUMENT i TRENDY

ŚWIAT

 

2 marca 2023, 16:37wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Klientki-muzułmanki preferują kosmetyki z certyfikatem halal nad te, które wiele obiecują claimami dotyczącycmi składników.

Klientki-muzułmanki preferują kosmetyki z certyfikatem halal nad te, które wiele obiecują claimami dotyczącycmi składników. (Artem Podrez via Pexels)

Zgodnie z malezyjskim badaniem, konsumenci wyznający Islam przedkładają certyfikację halal lub logo halal nad składniki kosmetyczne ze względu na ich postrzeganą czystość, bezpieczeństwo i higienę. Trzy najważniejsze czynniki decydujące o zakupie kosmetyków halal to religijność konsumenta (68,4 proc.), pozytywne postrzeganie istoty halal przez konsumentów (63,1 proc.) oraz czynniki związane z produktem, takie jak składniki, logo halal i certyfikacja halal (52,6 proc.).

REKLAMALinomag testowane przez WK baner w tekście

Odkrycia zostały opublikowane w Journal of Cosmetic Dermatology, a autorzy pochodzą z University of Malaya w Malezji. Otrzymali oni wsparcie finansowe od University of Malaya Grand Challenge (UMGC) for Humanities & Research Cluster, grantu ukierunkowanego na badania nad krajowymi Priorytety. Badanie było systematycznym przeglądem literatury przeprowadzonym przy użyciu Preferred Reporting Items for Systematic Review and Meta-Analyses (PRISMA) w dwóch bazach danych. Korzystając z samodzielnie opracowanego ciągu wyszukiwania słów kluczowych związanych z zachowaniami konsumenckimi konsumentów kosmetyków halal, autorzy wybrali do przeglądu 14 artykułów. Do analizy autorzy podzielili wyniki na dwie kategorie, a mianowicie bodźce marketingowe, które odnoszą się do czynników związanych z produktem, oraz inne bodźce, które uwzględniały czynniki związane z konsumentami, takie jak religia i wpływy społeczne.

Badanie wykazało, że ogólnie rzecz biorąc konsumenci kosmetyków halal mają coraz większe zaufanie do oznakowania produktów halal (logo halal), co zwiększa ich prawdopodobieństwo zakupu większej liczby produktów kosmetycznych z certyfikatem. Silniejsza religijność wiąże się również z większym zainteresowaniem etykietami halal i bezpiecznych składników w tych produktach. 3 z 14 badań wykazały, że marki kosmetyków halal radziły sobie lepiej w sprzedaży, gdy sprzedawały produkty przy użyciu jako USP statusu halal, a nie ich wysokiej jakości składników. W krajach mniejszości muzułmańskiej badacze odkryli, że konsumenci kupowaliby produkty wykonane w krajach zdominowanych przez religię islamu, takich jak Turcja, Malezja, Dubaj i Arabia Saudyjska, nawet bez logo halal.

Co ciekawe, konsumenci w krajach z większością muzułmańską są bardziej skłonni do wydawania więcej na produkty halal niż w krajach z mniejszością muzułmańską, takich jak Chiny, gdzie skłonność konsumentów do zakupu zależy od konkurencyjności cenowej. Innym ważnym czynnikiem wpływającym na decyzje zakupowe wśród konsumentów kosmetyków halal jest wiedza o produktach, ponieważ bardziej niż inni badają oni składniki, aby rozeznać, czy są dozwolone w islamie, czy nie. Dodatkowo wizerunek marki, który odnosi się do islamu np. poprzez szatę graficzną sprawia, że konsumenci są bardziej skłonni kupować od nich, biorąc pod uwagę ich skojarzenie terminów arabskich z islamem.

Organizacje muzułmańskie w Polsce szacują liczbę czynnych wyznawców islamu na ponad 41 tysięcy. Rynki ze znacznymi odsetkiem ludności muzułmańskiej, do których polscy producenci najczęściej eksportują swoje kosmetyki, to Turcja, Francja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt i Niemcy.

Czytaj także: Co warto wiedzieć o kosmetykach halal: składy i pochodzenie składników

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony