REKLAMATestowane przez WK

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Polskie firmy na targach Cosmoprof w Bolonii we Włoszech

Polskie firmy na targach Cosmoprof w Bolonii we Włoszech (fot. materiały prasowe Cosmoprof)

W ciągu 7 lat firmy kosmetyczne z polskim kapitałem podwoiły swój udział w ogólnych przychodach branży, osiągając 41 proc. w 2020 roku, podczas gdy w tym samym okresie (2013-2020) międzynarodowe przedsiębiorstwa skurczyły się o 5 proc. Polski rynek kosmetyczny nadal rośnie, według Euromonitora o 8 proc. wartościowo w 2021 r.

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Na polskim rynku funkcjonują w symbiozie różne podmioty. W Polsce swoje największe fabryki ulokowali światowi gracze. Obok siebie działają duzi krajowi producenci, tacy jak Ziaja, Inglot, Oceanic, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, Bielenda, Delia, a także mali oraz średniej wielkości producenci i startupy kosmetyczne, takie jak np. Naturativ, Mokosh, czy Clochee.

Pozycja graczy z polskim kapitałem na rodzimym rynku jest bardzo dobra. – W ciągu 7 lat podwoili swój udział w ogólnych przychodach branży, osiągając 41 proc. w 2020 roku (średnioroczne tempo wzrostu wynosi 8 proc.), podczas gdy w tym samym okresie (2013-2020) międzynarodowe przedsiębiorstwa skurczyły się o 5 proc. Te dane wyraźnie pokazują, że polskie firmy posiadają mają ugruntowaną pozycję i potencjał, aby konkurować z globalnymi graczami – mówiła podczas targów Cosmoprofe Worldwide Bolonia Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego przedstawiając potencjał polskich firm na konferencji otwierającej polski pawilon narodowy.

Jak podaje PZPK, cały rodzimy polski rynek kosmetyczny jest obecnie wart prawie 4 mld euro. W latach 2014-2020 rósł średnio w tempie 4 proc. Euromonitor prognozuje, że w 2021 r. wartościowy wzrost polskiego rynku wyniósł aż 8 proc. Według Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zadecydowała o tym elastyczność i szybkość adaptacji do zmian, jaką wykazali lokalni producenci w najtrudniejszych miesiącach pandemii.

Polski rynek cechuje konkurencyjność, różnorodność i rozdrobniony charakter, co w połączeniu  z ponad 100-letnią tradycją w produkcji kosmetyków, motywacją, elastycznością, znakomicie wykształconymi kadrami i bardzo korzystnym położeniem w centrum Europy, czyni go silnym sektorem i atrakcyjnym partnerem dla zagranicznych partnerów handlowych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~wdzięczna 1 19 dni temu

  Takimi informacjami ratujecie moją magisterkę, którą oparłam o sprzedaż kosmetyków. Dziękuję!

  Edytowany: 18 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony