PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Prawo i finanse

 

4 listopada 2020, 09:29wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Największą bolączką Global Cosmed jest obecnie absencja pracowników oraz niepewna sytuacja na rynku surowców i opakowań

Największą bolączką Global Cosmed jest obecnie absencja pracowników oraz niepewna sytuacja na rynku surowców i opakowań (fot. globalcosmed.eu)

Zysk netto grupy Global Cosmed po trzech kwartałach 2020 roku wzrósł do 17,4 mln zł z 1,1 mln zł rok wcześniej, a EBITDA wyniosła 26,9 mln zł, co stanowiło 96 proc. całorocznej prognozy – poinformowała spółka w komunikacie.

We wrześniu grupa Global Cosmed podniosła prognozę EBITDA w 2020 roku do 28 mln zł – z 22 mln zł prognozowanych wcześniej.

Po trzech kwartałach przychody grupy wyniosły 268,6 mln zł, czyli były 15 proc. wyższe niż rok wcześniej. Prognoza całoroczna zakłada przychody na poziomie 348 mln zł.

– Pandemia koronawirusa COVID-19 spowodowała wzrost sprzedaży w określonych kategoriach marek własnych (brandów). Z drugiej jednak strony, brak równowagi na rynku surowców i opakowań, recesja gospodarcza, lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem oraz rozszerzające się różne formy ‘lockdown’-ów w Europie zwiększają ryzyko biznesowe. Zmusza to zarząd do zachowania ostrożności w ostatnich miesiącach tego roku – czytamy w raporcie.

Spółka podała, że jest przygotowana do sytuacji pandemicznej. Jednak przyznała równocześnie, że doświadcza wzrostu nieobecności pracowników. W jej ocenie sytuacja może się jeszcze pogorszać.

– Ze względu na wiele niewiadomych związanych z rozwojem pandemii Covid-19 należy ze szczególną ostrożnością podchodzić do planów dotyczących ostatnich miesięcy 2020 roku – napisała spółka w raporcie. Poinformowała też, że rynek surowców i opakowań pozostaje cały czas niezbilansowany, w związku czym rynek może spodziewać się nagłego ograniczenia podaży.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony