REKLAMAWebinar Żabka_edukacja

PRODUCENCI I MARKI

MARKI

 

27 października 2022, 10:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Unilever dobrowolnie wycofał z rynku w USA partię suchych szamponów

Unilever dobrowolnie wycofał z rynku w USA partię suchych szamponów (fot. shutterstock)

Unilever dobrowolnie wycofał z rynku w Stanach Zjednoczonych partię swoich suchych szamponów, ponieważ mogą one zawierać „podwyższony poziom” benzenu.

REKLAMATestowane przez WK_Caudalie

Jak podał The Washington Post, Unilever wycofał dobrowolnie z rynku w Stanach Zjednoczonych partię swoich suchych szamponów, ponieważ – jak twierdzi firma – mogą one zawierać „podwyższone poziomy” benzenu, który może być czynnikiem rakotwórczym przy wysokich poziomach długotrwałej ekspozycji.

Unilever wydał w tej sprawie oświadczenie w ubiegłym tygodniu. Problem dotyczy  suchych szamponów w aerozolu wyprodukowanych przed październikiem 2021 r. pod markami Bed Head, Dove, Nexxus, Suave, Rockaholic i TRESemme w Stanach Zjednoczonych.

Unilever zastrzegł, że firma nie otrzymała zgłoszeń o żadnych „niepożądanych zdarzeniach” związanych z użytkowaniem wycofywanych produktów, oraz że „niezależna ocena zagrożenia dla zdrowia” wykazała, że ​​codzienne narażenie na benzen w wycofanych produktach nie powinno powodować problemów ze zdrowiem.

Według Agencji ds. Żywności i Leków wdychanie, trawienie lub wchłanianie w inny sposób benzenu przez długi czas może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym nowotworów, takich jak białaczka i inne zaburzenia krwi. Eksperci, których The Washington Post poprosił o zabranie głosu w sprawie byli zdziwieni, skąd benzen miałby się znaleźć w suchym szamponie.

– ​​Suche szampony to „naprawdę podstawowe” produkty, zawierające kombinację skrobi w proszku, krzemionki i substancji zapachowych, które pochłaniają olejek we włosach. Żadna firma nie umieszcza celowo benzenu w swoich produktach. „To zanieczyszczenie” – powiedziała Marisa Plescia, chemik kosmetyczny z Minneapolis. Plescia.

Unilever poinformował, że gaz w puszkach z areozolem był źródłem benzenu i że pracuje z dostawcami, aby rozwiązać ten problem. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bet 1 miesiąc temu

  Klasyfikacja benzenu w zakresie zdrowia: H350 Może powodować raka. H340 Może powodować wady genetyczne. H372 Powoduje uszkodzenie narządów (układ krwiotwórczy) poprzez długotrwałe lub narażenie powtarzane (przez drogi oddechowe i po połknięciu). H304 Połknięcie i dostanie się przez drogi oddechowe może grozić śmiercią. H319 Działa drażniąco na oczy. H315 Działa drażniąco na skórę.

  Edytowany: 28 dni temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony