REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

WYDARZENIA I PREMIERY

 

30 kwietnia 2021, 08:06wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Każdy z pracowników Natury zaangażowanych w akcję zasadził co najmniej kilkadziesiąt drzew

Każdy z pracowników Natury zaangażowanych w akcję zasadził co najmniej kilkadziesiąt drzew (fot.materiały prasowe)

Pracownicy sieci drogerii Natura, we współpracy z Fundacją Las Na Zawsze posadzili ponad tysiąc sadzonek, na prawie 10 tys. mkw. lasu. Akcja została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Na leśnej działce Natury, objętej opieką Fundacji Las Na Zawsze, pojawiły się sadzonki: jesionów, dębów, leszczyn, wiązów i kalin. Każdy z pracowników zaangażowanych w akcję zasadził co najmniej kilkadziesiąt drzew tworząc tym samym przyszłą leśną wyspę.  

Ten las będzie tu rósł tak, jak natura tego chce – bez zasad, ingerencji człowieka i przeznaczenia komercyjnego. To będzie naturalny, prawdziwy las Natury – mówi Barbara Goździkowska, prezes spółki Natura. – To nasz krok w stronę zaangażowanej świadomej społecznie firmy, ale chcemy by takie akcje były działaniami regularnymi. Dziś to nie tylko oderwanie się od codziennych obowiązków  i krok w stronę ochrony środowiska naturalnego, uwrażliwienia nas wszystkich na jego potrzeby, ale      i przełożenia symboliki tego wydarzenia na inne działania. To nasz mały krok w stronę lepszego i czystszego środowiska, pozostawienia planety w lepszym stanie.

Na obsadzonej działce pozostawiono wolne przestrzenie, a obok siebie znajdowało się maksymalnie pięć gatunków drzew liściastych – wszystko dla zachowania zdrowych wysp bioróżnorodności dla zdrowia ekosystemu. Inicjatywa z założeniu ma wpływać na potrzebę zbliżenia się do natury, uwrażliwienia na potrzeby bliskości nie tylko wygodnych i niezbędnych dóbr konsumpcyjnych, ale i warunków do lepszej egzystencji w zgodzie z naturą.

Natura to jedna z największych sieci drogeryjnych na polskim rynku. Pod jej szyldem występuje blisko 300 placówek. Rozwija się przez otwieranie sklepów własnych oraz agencyjnych. Natura należy do Grupy Pelion, która prowadzi także m.in. największą sieć aptek DOZ Dbam o Zdrowie.
 

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony