REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

WYDARZENIA I PREMIERY

 

10 grudnia 2019, 16:18wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W ramach programu „Czysta Ziemia” szkoły otrzymały od P&G niezbędny sprzęt do porządkowania najbliższej okolicy

W ramach programu „Czysta Ziemia” szkoły otrzymały od P&G niezbędny sprzęt do porządkowania najbliższej okolicy (fot. materiały prasowe/P&G )

Firma Procter & Gamble zakończyła drugą odsłonę pierwszej edycji programu „Czysta Ziemia”. Jest to wieloletnia inicjatywa będą częścią strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Głównym celem programu jest edukowanie uczniów szkół podstawowych w zakresie zrównoważonej konsumpcji, w szczególności segregacji odpadów, procesu odzyskiwania tworzyw sztucznych oraz dbania o środowisko naturalne.

REKLAMA

Działania programu realizowane są we współpracy z fundacją Nasza Ziemia. Wolontariusze z P&G prowadzą zajęcia edukacyjne w szkołach. We współpracy z lokalnymi władzami szkolnymi, firma organizuje także akcje sprzątania najbliższej okolicy szkół.

Pierwsza edycja programu „Czysta Ziemia” realizowana była na terenie Aleksandrowa Łódzkiego, warszawskiego Targówka oraz miasta Łodzi, czyli w miastach, w których znajdują się zakłady produkcyjne i siedziba  P&G.  Łącznie w programie wzięło udział  około 1800 uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. P&G wspólnie z fundacją Nasza Ziemia przygotowały materiały, które zostały wykorzystane podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych  przez wolontariuszy z koncernu. W trakcie spotkań uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób segregować odpady, odzyskiwać surowce wtórne oraz ograniczać generowanie śmieci.

W ramach programu „Czysta Ziemia” szkoły otrzymały od P&G niezbędny sprzęt do porządkowania najbliższej okolicy – rękawice, chwytaki, worki na śmieci, koszulki, który pozwolił dzieciom bezpiecznie zaangażować się w porządkowanie pobliskich terenów.

Fundacja Nasza Ziemia, założona 25 lat temu przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz, pracuje nad budowaniem lokalnych partnerstw na rzecz czystego środowiska oraz edukuje w zakresie ekologii, obierając za swój główny cel posprzątanie ziemi. –  Program „Czysta Ziemia” realizowany wspólnie z Procter & Gamble pozwala nam dotrzeć do milionów Polaków, co najważniejsze, do tych najmłodszych. Mówienie im o drobnych zmianach, o zakręcaniu kurka podczas mycia zębów czy wyrzucaniu śmieci do odpowiednich pojemników lub ich ponownym wykorzystaniu sprawi, że w niedalekiej przyszłości ekologia będzie nie fanaberią, ale czymś oczywistym, będzie częścią codziennego życia – komentuje Mira Stanisławka-Meysztowicz, założycielka fundacji i inicjatorka akcji.

Program „Czysta Ziemia”, jest elementem wszechstronnych działań P&G na rzecz zrównoważonego rozwoju. Będzie on realizowany w 2020 r. przy współpracy z samorządami i placówkami edukacyjnymi.

Procter & Gamble to jeden z największych światowych koncernów w branży FMCG.  Należą do niego takie marki jak   Always, Ambi Pur, Ariel, Bounty, Fairy, Gillette, Head & Shoulders, Lenor®, Olay, Oral-B, Pampers, Pantene oraz Vicks.    

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony