REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020

WYDARZENIA I PREMIERY

 

7 stycznia 2020, 15:12wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Fundacja Piękniejsze Życie wspomaga ponad 1500 pacjentek onkologicznych w 20 szpitalach w kraju

Fundacja Piękniejsze Życie wspomaga ponad 1500 pacjentek onkologicznych w 20 szpitalach w kraju (fot. materiały prasowe)

Dokładnie 40 344 zł – cały dochód ze sprzedaży wejściówek na gwiazdkowe spotkanie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego – trafił na konto Fundacji Piękniejsze Życie wspierającej kobiety  z chorobą nowotworową.

REKLAMA

Co roku Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego (kosmetyczni.pl) organizuje gwiazdkowe spotkanie dla firm zrzeszonych w organizacji. Tradycją spotkań jest zbiórka środków na działalność Fundacji Piękniejsze Życie wspierającej kobiety przechodzące chorobę nowotworową. Wcześniej były to charytatywne licytacje, natomiast od kilku lat na konto fundacji trafia dochód ze sprzedaży wejściówek na spotkanie. W tym roku na konto Fundacji wpłynęło z tego tytułu 40 344 zł.

Gwiazdkowe spotkanie „Kosmetycznych” odbyło się 11 grudnia 2019 r. w warszawskiej Fortecy-Kręgliccy. Wzięło w nim udział blisko 250 gości, którzy bawili się w klimacie warszawskiej ulicy dwudziestolecia międzywojennego przy muzyce Warszawskiego Combo Tanecznego. 

Piękniejsze Życie to polska edycja międzynarodowego projektu Look Good…Feel Better. Powstał on w Stanach Zjednoczonych w 1989 r., a obecnie działa już w 24 krajach. Pomaga kobietom przechodzącym leczenie onkologiczne. To jedyne działanie CSR całego sektora kosmetycznego o charakterze międzynarodowym. Związek oraz zrzeszone w nim firmy zainicjowały w 2006 r. uruchomienie projektu w Polsce i były jego wyłącznym realizatorem aż do 2011 r. Wówczas projekt przekształcił się w samodzielną fundację "Piękniejsze Życie", którą Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego nadal wspiera aktywnie.

Fundacja organizuje dwugodzinne warsztaty w szpitalach i klinikach onkologicznych, podczas których przeszkoleni wolontariusze – zawodowi makijażyści i kosmetyczki – prowadzą wieloetapowy program pielęgnacji skóry i makijażu dla pacjentek oddziałów onkologicznych. Obecnie rocznie odbywa się 150 warsztatów, w których udział bierze 1500 pacjentek. Przekazywanych jest im 150 tys. sztuk produktów kosmetycznych.

Fundację można wspierać na wiele sposobów. Środki pieniężne, to tylko jedno z niezbędnych do funkcjonowania zasobów. Fundacja wciąż boryka się z brakami kosmetyków niezbędnych do prowadzenia warsztatów: płyny micelarne, kremy do twarzy, pod oczy, fluidy, cienie do powiek, pudry, róże, kredki do brwi, do oczu. Wciąż poszukuje również wolontariuszy do rozważenia warsztatów w 14 miastach Polski.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony