REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v2

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

8 października 2021, 14:41wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. Shutterstock)

Z danych Grupy badawczej NPD wynika, że 29 proc. amerykańskich konsumentów planuje wydać więcej na świąteczne zakupy niż w zeszłym roku, i to pomimo niezmienionych poglądów na temat własnej sytuacji finansowej i stanu gospodarki. NPD szacuje, że wydatki świąteczne wzrosną o 3 proc. w tradycyjnym okresie świątecznych zakupów czyli w listopadzie i w grudniu oraz o 5 proc., gdy sezon zostanie rozszerzony o październik i początek stycznia.

REKLAMAStrategia zielona webinar (BelkawArtykułach)

Według niedawnego badania przeprowadzonego przez Grupę NPD, która co roku śledzi zamiary związane z zakupami świątecznymi, prawie dwie trzecie amerykańskich konsumentów spodziewa się, że ich sezon świąteczny 2021 będzie bardziej podobny do tego z ubiegłego roku, niż w okresie świątecznym przed pandemią w 2019 roku. Obok przyspieszonego wzrostu zakupów online i innych zmian w stylu życia związanych z pandemią, badanie pokazuje wzrost optymizmu konsumentów co do tegorocznych świąt.

W tym roku będziemy mieli święta hybrydowe. Spodziewamy się, że trwała skłonność konsumentów do wydawania pieniędzy utrzyma się przez tradycyjny listopadowy i grudniowy okres zakupów. Jednak zakupy tu i teraz oraz inne sposób wydawania pieniędzy, który pojawiły się podczas pandemii, przyniosą dodatkowy wzrost w rozszerzonym sezonie zakupowym – powiedział Marshal Cohen, główny doradca branży detalicznej w NPD.

Jedna trzecia konsumentów planuje kupić więcej prezentów, ponieważ w święta będą spotykać się z rodziną i przyjaciółmi. Prawie połowa (47 proc.) konsumentów spodziewa się odwiedzić lub ugościć rodzinę i przyjaciół.
Teraz, gdy szczepionki są powszechnie dostępne, sześciu na dziesięciu konsumentów (58 proc.) swobodniej robi zakupy w sklepach. 32 proc. konsumentów jest mniej zaniepokojonych wirusem COVID-19 niż w zeszłym roku.
Kwota, którą konsumenci planują wydać w tym roku wzrosła i wynosi około 1000 dolarów lub więcej. Ponad połowa konsumentów planuje rozpocząć świąteczne zakupy przed Świętem Dziękczynienia.

Nowy optymizm uczyni ten sezon świąteczny bardziej złożonym zarówno dla konsumentów, jak i marketerów. Ale sprzedawcy i producenci, którzy pozostaną elastyczni, będą w stanie poruszać się w zróżnicowanym krajobrazie zachowań konsumenckich i osiągnąć udany wynik świąteczny – dodał Marshal Cohen.

Przeczytaj również: Czego klienci oczekują od nowości?

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony