KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

19 maja 2022, 13:29wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Jednym z przykładów zmiany trendów może być marka War Paint, która otworzyła pierwszy na świecie sklep z kosmetykami do makijażu dla mężczyzn.

Jednym z przykładów zmiany trendów może być marka War Paint, która otworzyła pierwszy na świecie sklep z kosmetykami do makijażu dla mężczyzn. (fot. Shutterstock)

Co roku Euromonitor International publikuje raport "Top 10 Global Consumer Trends”, który analizuje pojawiające się trendy mogące zyskać na popularność w nadchodzącym roku. Pozwala to na wgląd w zmieniające się wartości konsumenckie i obserwację, w jaki sposób ich zachowania wpływają na działania przedsiębiorstw na całym świecie. Jednym z istotnych trendów, który mocno wpływa na branżę urody, jest dążenie konsumentów do indywidualności.

Dążenie do indywidualności, autentyczności i szczęścia, a także samoakceptacja, troska o siebie, to najważniejsze sprawy w życiu współczesnych konsumentów. Na pierwszym miejscu stawiają szczęście i poczucie komfortu. Dziś dla klientów najważniejsze jest, aby dobrze czuć się we własnej skórze. Będą więc nabywać towary i korzystać z usług, które zaspokoją tę potrzebę. Firmy muszą zabiegać o przywiązania swoich klientów. Produkty muszą wywoływać konkretne, pozytywne emocji i poprawiać jakość życia.

Obecnie, gdy życie wraca do normy, konsumenci pragną komfortu i miłości. Inwestują w dbanie o swoje ciała i umysły, wybierając produkty, które ich w tym wspierają. Zachwycają się towarami, które pasują do nich i ich stylu życia, niezależnie od tego, czy są to produkty z konopiami indyjskimi lub luksusowa torebka. Dziś nabywane towary mają wesprzeć konsumentów w budowaniu ich najlepszej wersji samych siebie i właśnie to napędza ich decyzje zakupowe i tworzy lojalność.

Około 54 proc. profesjonalistów uważa, że takie podejście konsumentów przełoży się na bardziej spersonalizowane doświadczenia zakupowe.

Świat handlu się zmienia, marki kosmetyczne oferują produkty o jakości salonowej do użytku domowego, a producenci żywności i napojów inwestują w składniki funkcjonalne, ponieważ konsumenci podążają za zdrowszymi nawykami.

W krajach zachodnich rośnie zainteresowanie produktami na bazie konopi, podczas gdy towary luksusowe nadal osiągają lepsze wyniki sprzedaży w Chinach. Personalizacja będzie postępowała w różnych dziedzinach, takich jak uroda, higiena osobista i zdrowie konsumentów, a marketing i oferty muszą być inkluzywne.

Jednym z przykładów zmiany tych trendów może być marka War Paint, która otworzyła pierwszy na świecie sklep z kosmetykami do makijażu dla mężczyzn. Firma współpracuje również z organizacją non-profit która, zajmuje się zdrowiem psychicznym mężczyzn.

Przeczytaj również: Sklepy przyspieszyły z promocjami. Walczą o coraz chudsze portfele Polaków

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony