REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v3

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

22 października 2021, 11:54wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Od stycznia do sierpnia 2021 r. sprzedaż produktów do włosów wzrosła o 55 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Od stycznia do sierpnia 2021 r. sprzedaż produktów do włosów wzrosła o 55 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. (fot. Shutterstock)

Nie powinno dziwić, że o ile mycie włosów jest niemal uniwersalne, o tyle stylizacja włosów jest znacznie mniej powszechnym zabiegiem. W USA 80 proc. kobiet myje włosy dwa do trzech razy w tygodniu. Jednak jeśli chodzi o używanie produktów lub narzędzi do stylizacji włosów, jedna trzecia stylizuje włosy raz w tygodniu lub rzadziej – wynika z najnowszego raportu NPD Group.

REKLAMAPolski Ład webinar WH Fokus baner w tekście 12.2021

„The Hair Consumer Untangled”, nowy raport NPD na temat stosowania produktów do włosów dla kobiet, ujawnia również, że produkty, które pomagają utrzymać włosy w czystości są najczęściej używane przez konsumentów. Trzy najlepsze produkty do włosów, które konsumenci stosowali w zeszłym roku, to tradycyjny szampon, odżywka i lakier do włosów.

Odbiorcy produktów do włosów są zaangażowani i zróżnicowani chociaż prawie wszystkie kobiety używają produktów do włosów, marki i sprzedawcy detaliczni mają możliwość dotarcia do nowych konsumentów. Szczególnie interesujące jest to, że lakier do włosów plasuje się wśród najczęściej używanych produktów, ale wysoki odsetek kobiet używa tego produktu dość sporadycznie. Szansą dla marek jest zwiększenie okazji do ich użytkowania – wyjaśnia Larissa Jensen, doradca branży kosmetycznej w NPD. 

Jeśli chodzi o dodatkowe możliwości rynkowe, dane NPD ilustrują rosnącą popularność konkretnej, dedykowanej pielęgnacji. W rzeczywistości 34 proc. kobiet stosuje zabiegi na włosy, a przychody rosną. W szczególności maseczki do włosów i zabiegi na skórę głowy podwoiły swoje przychody w 2021 r. w porównaniu z 2019 r.

W branży kosmetycznej ruch w ostatnich latach w kierunku bardziej naturalnego wyglądu, ze zdrową skórą to podstawa i to odciska piętno na pielęgnacji włosów. Konsumenci coraz częściej inwestują w zdrowie włosów i rozwiązują określone problemy – dodaje Larissa Jensen. 

Rynek włosów był odporny podczas pandemii COVID-19, napędzany trendami samodzielnej pielęgnacji. Konsumenci sami farbowali włosy i wykonywali w domu inne zabiegi salonowe. Ogólne przychody z kategorii produktów do pielęgnacji włosów wzrosły o 8 proc. w 2020 r. w porównaniu z 2019 r. – podczas gdy reszta rynku kosmetycznego w USA spadła. 

Od stycznia do sierpnia 2021 r. sprzedaż produktów do włosów wzrosła o 55 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pielęgnacja włosów nadal ma się dobrze. W 2021 roku stylizacja włosów powróciła do wzrostu, gdy konsumenci zaczęli ponownie pojawiać się w społeczeństwie i wracać do normalnego życia.

Przeczytaj również: Mniej znane składniki, które mają zbawienny wpływ na nasze włosy 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony