PRODUCENCI I MARKI

Marketing

 

28 czerwca 2020, 09:14wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Uliczne protesty przeciw dyskryminacji osób czarnoskórych rozlały się po świecie w związku ze śmiercią czarnoskórego George’a Floyda w Stanach Zjednoczonych

Uliczne protesty przeciw dyskryminacji osób czarnoskórych rozlały się po świecie w związku ze śmiercią czarnoskórego George’a Floyda w Stanach Zjednoczonych (fot. pixabay)

Chodzi o takie sformułowania jak biały, jasny, a także wybielający, rozjaśniający. Znalazły się one na cenzurowanym w związku z protestami odbywającymi się na całym świecie, a dotyczącymi kwestii rasowej niesprawiedliwości.

L'Oréal, podobnie jak Johnson & Johnson oraz Unilever, postanowił dostosować swoje produkty do oczekiwań osób, którym nie są obojętne kwestie rasowych uprzedzeń.

–  Grupa L'Oréal rozumie uzasadnione obawy dotyczące słów użytych do opisania produktów, których celem wyrównanie kolorytu skóry, i postanowiła usunąć słowa biały, jasny, wybielający, rozjaśniający ze wszystkich kosmetyków – cytuje przedstawiciela firmy Reuters.

Wcześniej podobną decyzję podjął Unilever. Natomiast amerykańska firma Johnson & Johnson całkowicie zaprzestała sprzedawania kremów rozjaśniających, które do tej pory były popularne w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Wszystkie trzy koncerny są dużymi graczami na globalnym rynku kremów wybielających do skóry. Popularność tych produktów związana jest z trendem dążenia  do jak najjaśniejszego odcienia skory, który utrzymuje się w wielu krajach azjatyckich, afrykańskich i karaibskich. Jednak w związku protestami przeciw dyskryminacji osób czarnoskórych, które objęły świat po śmierci czarnoskórego George’a Floyda w Stanach Zjednoczonych, na firmy, które podtrzymują stereotyp, że białe jest lepsze wylewa się fala krytyki w mediach społecznościowych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony