REKLAMATestowane przez WK

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

23 czerwca 2022, 09:44wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Badacze z Nielsen IQ obserwują również wzrost sprzedaży wśród produktów, które są w opakowaniach nadających się do recyklingu i wielokrotnego napełniania,

Badacze z Nielsen IQ obserwują również wzrost sprzedaży wśród produktów, które są w opakowaniach nadających się do recyklingu i wielokrotnego napełniania, (fot. Shutterstock)

W ostatniej dekadzie produkty zrównoważone i z czystą etykietą stały się popularne wśród konsumentów. Jednak definicja czystego piękna wciąż ewoluuje, a jego pierwsza fala skupiła się na usunięciu składników postrzeganych jako szkodliwe. Obecnie ponad 60 proc. produktów kosmetycznych i higieny osobistej jest uważanych za wolne od parabenów, a wszystkie produkty „wolne od” wykazują, stałą silną tendencję wzrostową – wynika z analizy Nielsen IQ

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Produkty kosmetyczne spełniające najwyższe standardy „clean beauty” odnotowują wzrost sprzedaży w sklepach o 16,7 proc. Konsumenci skupiają się teraz na produktach, które są naturalne, ekologiczne i przyczyniają się do ochrony środowiska poprzez zrównoważone działania. 

Konsumenci częściej wyszukują w internecie hasła takie jak kosmetyki „bez plastiku” Zainteresowanie nim wzrosło o 86 proc. w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w porównaniu z tym samym okresem dwa lata wcześniej. 

Badacze z Nielsen IQ obserwują również wzrost sprzedaży wśród produktów, które są w opakowaniach nadających się do recyklingu i wielokrotnego napełniania, a także produktów, które nie są testowane na zwierzętach.

Najbardziej postępowi konsumenci idą teraz jeszcze dalej i wymagają, aby firmy, których kosmetyki nabywają, były etyczne, czyste i zrównoważone. Analitycy z Nielsen IQ spodziewaj się, że konsumenci zwiększą swój nacisk na etyczne postawy producentów, którzy będą musieli uwzględnić również etyczne traktowanie pracowników i ich godziwe zarobki.

Przeczytaj również: GfK: Konsumenci oczekują od marek zrównoważonych działań 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony