REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

KONSUMENT i TRENDY

 

27 sierpnia 2020, 16:14wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Popyt na produkty wegańskie jest napędzany przez młodszych konsumentów pokolenia Z

Popyt na produkty wegańskie jest napędzany przez młodszych konsumentów pokolenia Z (fot. adobe stock)

Jeszcze do niedawna wegańskie składy kosmetyków były specjalizacją młodych niezależnych marek. Popyt na tego typu produkty sprawił, że także niektóre większe marki usuwają ze swoich produktów substancje pochodzenia zwierzęcego.

REKLAMA

– W ostatnich latach nastąpił „wysyp” nowych niezależnych marek kosmetycznych i produktów do pielęgnacji ciała, a jednocześnie wartości konsumenckie przesuwają się w kierunku świadomej konsumpcji – zauważyli analitycy Euromonitor International.

Według nich te dwa trendy obecnie zbiegły się, a nowi gracze dążą do zaspokojenia potrzeb konsumentów poszukujących naturalnych, etycznych i wegańskich produktów.

Popyt na produkty wegańskie jest napędzany przez młodszych konsumentów pokolenia Z. O ich względy zabiegają tez większe marki. Dlatego niektóre z nich także usuwają ze swoich produktów składniki pochodzenia zwierzęcego, tak aby uczynić je wegańskimi.

– To istotne ponieważ wyszukując produkty, konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na takie oświadczenia jak „bez sztucznych składników”, "wolne od przemocy" i „na bazie roślin” – twierdzą analitycy Euromonitora.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony