REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

PRAWO

ŚWIAT

 

3 sierpnia 2022, 15:05wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W Wielkiej Brytanii trwa walka o uregulowanie rynku medycyny estetycznej

W Wielkiej Brytanii trwa walka o uregulowanie rynku medycyny estetycznej (fot. Shutterstock)

Międzypartyjny komitet wywiera presję na rząd Wielkiej Brytanii, aby wprowadził obiecany system licencjonowania niechirurgicznych procedur kosmetycznych. Oczekuje się, że regulacje zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku.

Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej Izby Gmin opublikowała niedawno raport na temat „Wpływu obrazu ciała na zdrowie psychiczne i fizyczne”, a teraz lobbuje za wprowadzeniem regulacji w tym obszarze.

Przewodniczący Komisji ds. Zdrowia i Opieki Społecznej, Jeremy Hunt, powiedział, że rząd musi pilnie działać, aby zakończyć sytuację, w której każdy może wykonywać niechirurgiczne zabiegi kosmetyczne, niezależnie od kwalifikacji.

W swoim raporcie komisja zaleciła, aby nowy system licencjonowania obejmował dwustopniowy proces zgody dla każdego, kto rozważa zabieg niechirurgiczny. Obejmowałby pełną historię medyczną i psychiczną, a także obowiązkowy 48-godzinny okres „odstępstwa” między podpisaniem zgody a poddaniem się procedurze.

Wezwano również do ustanowienia określonych standardów lokalowych dla wszystkich salonów kosmetycznych i lokali oferujących procedury niechirurgiczne, a także minimalnych standardów, które należy spełnić w zakresie edukacji i szkoleń. Zalecono także, aby wypełniacze i botoks były wydawane na receptę.

Według komisji prawodawstwo powinno także wymagać, aby treści komercyjne zawierały logo informujące, które części ciała zostały zmienione cyfrowo.

Warto dodać, że polski rynek w tym zakresie jest dużo lepiej uregulowany i prawo zapewnia pacjentom o wiele większe bezpieczeństwo.

Przeczytaj również: Koniec szkolenia kosmetyczek w celu wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Lekarze nie mogą przekazywać takiej wiedzy

Przeczytaj również: Dr Magdalena Pisula, lekarz medycyny estetycznej: Twarz powinna wyglądać naturalnie, dobrze wykonany zabieg jest niewidoczny
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony