REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

 

10 września 2021, 09:09wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach ma pewne wyjątki. Jednak Ministerstwo Zdrowia w Meksyku będzie zachęcać firmy do opracowywania metod testowania bez udziału zwierząt. Natomiast gdy bezpieczeństwo składnika jest powszechnie znane ze względu na jego historyczne zastosowanie, nie będą wymagane żadne dodatkowe testy

Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach ma pewne wyjątki. Jednak Ministerstwo Zdrowia w Meksyku będzie zachęcać firmy do opracowywania metod testowania bez udziału zwierząt. Natomiast gdy bezpieczeństwo składnika jest powszechnie znane ze względu na jego historyczne zastosowanie, nie będą wymagane żadne dodatkowe testy (fot. shutterstock)

Meksyk, jako pierwszy kraj w Ameryce Północnej zakazał testowania kosmetyków na zwierzętach. Ustawa została jednogłośnie zaakceptowane przez Senat.

REKLAMATestowane przez WK baner w artykule

Meksykańscy Senatorowie jednogłośnie zatwierdzili przepisy, które ograniczą testy na zwierzętach dotyczące składników kosmetycznych, gotowych produktów i ich składników lub mieszanin tych składników. Ograniczenia dotyczą produkcji, importu i sprzedaży produktów kosmetycznych w Meksyku, jeśli ostateczna formuła została przetestowana na zwierzętach lub gdy zawiera składniki lub kombinacje składników, które zostały przetestowane na zwierzętach.

Wyjątki od zakazu obejmują sytuację, gdy składnik musi zostać poddany testom bezpieczeństwa ze względu na ryzyko dla zdrowia ludzi i środowiska, a nie ma alternatywnych metod, które zostały zatwierdzone przez międzynarodową społeczność naukową. Jednak Ministerstwo Zdrowia w Meksyku będzie zachęcać firmy do opracowywania metod testowania bez udziału zwierząt. Natomiast gdy bezpieczeństwo składnika jest powszechnie znane ze względu na jego historyczne zastosowanie, nie będą wymagane żadne dodatkowe testy.

Kolejny wyjątek dotyczy przypadku, gdy dane dotyczące bezpieczeństwa składnika zostały wygenerowane w wyniku testów na zwierzętach z innego powodu niż zastosowanie kosmetyczne. Przepisy dopuszczają też wyjątek związany z eksportem, gdy wymagane są testy na zwierzętach, w celu spełnienia wymagań regulacyjnych innego kraju.

Ustawa wejdzie w życie za dwa lata.

– To wspaniała wiadomość. Dziękujemy wszystkim, którzy ciężko pracowali, aby osiągnąć ten wynik. Oczekujemy teraz, że Stany Zjednoczone i Kanada poczynią postępy w zakresie ich przepisów dotyczących kosmetyków wolnych od okrucieństwa – skomentował Kerry Postlewhite, dyrektor ds. społecznych w organizacji Cruelty Free Cosmetics.

W Stanach Zjednoczonych takie stany jak Kalifornia, Nevada i Illinois wprowadziły przepisy zakazujące sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach, ale prawo federalne nie zostało jeszcze wprowadzone w całym kraju.

W Kanadzie natomiast, Liberalna Partia Kanady wydała w zeszłym tygodniu oświadczenie w związku z zaplanowanymi w tym miesiącu wyborami federalnymi. Zapewnia w nim, że rząd liberalny wprowadzi ustawodawstwo mające na celu zakończenie testów kosmetycznych na zwierzętach już w 2023 roku i wycofa testy toksyczności na zwierzętach do 2035 r.  

– Cieszymy się, że Partia Liberalna włączyła cele ochrony zwierząt do swojej oficjalnej platformy partyjnej i że zakończenie testów na zwierzętach jest w jej programie. Niedawno pochwaliliśmy podobne zobowiązanie Kanadyjskiej Partii Konserwatywnej – skomentowało Cruelty Free Cosmetics.

Z sondaży organizacji wynika, że zdecydowana większość Kanadyjczyków sprzeciwia się testowaniu kosmetyków na zwierzętach, niezależnie od przynależności politycznej.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony