REKLAMA

PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

 

10 września 2019, 10:34(Pixabay.com)

Ministerstwo zapowiadało rozprawienie się z suplementami diety. Były gotowe projekty ustaw, powołany zespół fachowców, liczne spotkania i obietnice, a nic się nie wydarzyło. I nie wydarzy -przynajmniej do wyborów.

REKLAMA

Ministerstwo miało wydać wojnę patologiom w reklamowaniu i sprzedaży suplementów diety. Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, przygotowano nawet projekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Zawierał m.in. nakaz odpowiedniego oznaczania produktów, ograniczenia w reklamie, a także opłaty za rejestrację nowych produktów, z których pieniądze miały być spożytkowane na kontrolę jakości już istniejących. Kary za nieprzestrzeganie przepisów miały sięgać nawet 20 mln zł.

Od tego czasu jednak nic się nie wydarzyło, a regulacje nie weszły w życie. I nie wejdą przed końcem roku, bo kadencja obecnego Parlamentu dobiega końca.

– Wartość tego segmentu rynku, na dodatek stale rosnąca, co jest wynikiem rosnącego spożycia, powinna być motywatorem dla jak najszybszego powrotu do prac nad zmianą wadliwych i wprowadzeniem nowych przepisów – zauważa Juliusz Krzyżanowski, adwokat w kancelarii Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy.

Więcej na ten temat w „DGP”

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony