REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO
Henryk Orfinger, współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris i przewodniczący Rady Nadzorczej Dr Irena Eris

Henryk Orfinger, współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris i przewodniczący Rady Nadzorczej Dr Irena Eris (fot. materiały prasowe )

Bycie przedsiębiorcą z 37 letnim stażem i sukcesem to odpowiedzialność. Odpowiedzialność ta oznacza społeczną aktywność, która wykorzystuje wiedzę i doświadczenie. Szczególnie dzisiaj, kiedy gospodarka cierpi z powodu koronawirusa i trudno ocenić, kiedy nastąpi koniec pandemii, a jednocześnie prawo gospodarcze w Polsce robi się coraz mniej zrozumiałe i przejrzyste, każda inicjatywa jest na wagę złota – skomentował swoją nominację i utworzenie rady gospodarczej przy Senacie Henryk Orfinger dla portalu widomoscikosmetyczne.pl.

1 grudnia 2020 r. Henryk Orfinger, współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris i przewodniczący Rady Nadzorczej Dr Irena Eris, wraz z dziewięcioma innymi przedsiębiorcami otrzymał od marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego nominację do rady gospodarczej. Jej zadaniem będzie eliminowaniu z projektów ustaw szkodliwych dla firm i finansów publicznych zapisów, a także przygotowanie reform gospodarczych.

Czytaj więcej: Henryk Orfinger zasiądzie w radzie gospodarczej przy Senacie

 – Bycie przedsiębiorcą z 37 letnim stażem i sukcesem to odpowiedzialność. Odpowiedzialność ta oznacza społeczną aktywność, która wykorzystuje wiedzę i doświadczenie. Szczególnie dzisiaj, kiedy gospodarka cierpi z powodu koronawirusa i trudno ocenić, kiedy nastąpi koniec pandemii, a jednocześnie prawo gospodarcze w Polsce robi się coraz mniej zrozumiałe i przejrzyste, każda inicjatywa jest na wagę złota – skomentował swoją nominację i utworzenie rady gospodarczej Henryk Orfinger dla portalu widomoscikosmetyczne.pl.

W radzie gospodarczej przy Senacie, obok współtwórcy i współwłaściciela firmy Dr Irena Eris, znaleźli się Zbigniew Jakubas (Multico), Małgorzata Adamkiewicz (Adamed), Arkadiusz Muś (Pres Glass), Adam Kiciński (CD Projekt), Jerzy Krzanowski (Nowy Styl), Bogdan Kaczmarek ( Com40, Big Star), Michał Świerczyński (X-com), a także prof. Jerzy Hausner, były wicepremier i członek RPP oraz Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP.

Jest to grono osób, które działając przez dziesięciolecia, zbudowały silne marki i potencjał finansowy. I nie jest istotne jakie branże reprezentujemy, bo tu nie chodzi o interesy branżowe. Obszarów, nad którymi można pracować, jest dużo: prawo pracy, szeroko rozumiane podatki, popularna teraz sukcesja, nadregulacje, zatrudnienie obcokrajowców i wiele innych. Te tematy są przecież istotne dla wszystkich branż, nie tylko dla kosmetycznej – ocenił Henryk Orfinger.

Przyznał równocześnie, że praca z osobami powołanymi do rady może być wyzwaniem.

Taki skład rady to olbrzymia szansa, ale też wyzwanie zarówno dla marszałka Tomasza Grodzkiego, jak i przewodniczącego naszego grona Zbigniewa Jakubasa. Przecież to sami ludzie sukcesu. Jak nad nimi zapanować? Ale damy radę, dopiero zaczynamy – zapewnił Henryk Orfinger.

Zaznaczył również, że nominacja od marszałka Senatu, nie była pierwszym zaproszenie od polityka do stworzenia podobnej rady.

Ale za to pierwszym, które się ziściło i zapewniam, że nie polityka jest naszym celem tylko gospodarka – podsumował współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris i przewodniczący Rady Nadzorczej Dr Irena Eris.

Zapewnił równocześnie, że jeśli pojawi się jakiś problem szczególnie istotny dla branży kosmetycznej, w którym rada gospodarcza będzie mogła pomóc, to jest do dyspozycji.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony