Marki oferujące produkty do domowej stylizacji mają teraz możliwość dotarcia z przekazem do tych konsumentów, którzy bez koronawirusa mogliby nigdy nie zrobić swoich paznokci poza salonem

Marki oferujące produkty do domowej stylizacji mają teraz możliwość dotarcia z przekazem do tych konsumentów, którzy bez koronawirusa mogliby nigdy nie zrobić swoich paznokci poza salonem (fot. pixabay)

W ostatnich latach sferę stylizacji i pielęgnacji paznokci zdominowały salony kosmetyczne. Jednak teraz, gdy koronawirus sprawił, że na dłużej zostały one zamknięte, kobiety muszą przypomnieć sobie dawne rytuały. To okazja dla marek oferujących produkty do manicure’u. Przeprowadzenie konsumentek przez łatwe procesy usuwania lakierów hybrydowych czy żelowych oraz promowanie domowych sposobów na stylizację pomoże zwiększyć świadomość marki i sprzedaż.

- Gdy kobiety zaczną dostosowywać się do rzeczywistości bez salonów stylizacji paznokci, zaczną szukać sposobów na pozbycie się żelowych czy tytanowych emalii. Zyskają marki, które zaoferują im proste i innowacyjne opcje – przekonuje Lauren Goodsitt, analityk ds. pielęgnacji, urody i higieny osobistej w firmie Mintel.

Zaznacza jednak, że konsumentki potrzebują czegoś więcej niż samych produktów. Filmy edukacyjne przedstawiające proces usuwania krok po kroku, omawianie napotkanych problemów i prowadzenie przez cały proces od początku do końca będą istotnym atutem, który pozwoli zdobyć zaufanie i uwagę konsumentek. – Niezbędne jest jednak stworzenie atrakcyjnych treści edukacyjnych wykraczających daleko poza standardowe ładne zdjęcia – zwraca uwagę Lauren Goodsitt.

Raczej w domu niż w salonie także po pandemii

Badania firmy Mintel przeprowadzone jeszcze przed pojawieniem się COVID-19 ujawniły, że ponad jedna czwarta amerykańskich konsumentów ​​obawia się zarazków w salonach stylizacji paznokci. Można oczekiwać, że odsetek ten znacznie wzrośnie w wyniku obecnej pandemii.

Standardy higieniczne w salonach kosmetycznych będą musiały zostać zmienione. Jednak mimo to analityczka Mintela przewiduje, że kobiety będą szukać alternatywnych opcji, które zapewnią im większe bezpieczeństwo. – Marki oferujące produkty do domowej stylizacji mają teraz możliwość dotarcia z przekazem do tych konsumentek, które bez koronawirusa mogłyby nigdy nie zrobić swoich paznokci poza salonem – uważa Lauren Goodsitt.

Dlatego podpowiada markom, aby promowały aspekty czystości i higieny domowej pielęgnacji paznokci. Według niej teraz jest szansa, że ten aspekt spodoba się szerszej grupie konsumentek niż kiedykolwiek wcześniej.

Nie minie moda na wymyślne stylizacje

Przed COVID-19 modne były wymyślne wzory, w których specjalizowały się stylistki paznokci. Jednak nie ma powodu, aby obecnie marki rezygnowały z tego trendu i stawiały tylko i wyłącznie na proste stylizacje.

Niektóre kobiety szukają sposobów na zabicie czasu. Jednym z takich sposobów może być tworzenie własnych zdobień. Marki powinny do tego zachęcać poprzez tutoriale publikowane na swoich profilach społecznościowych. – Marki, które rozszerzą podstawowe malowanie paznokci i zaangażują klientki dzięki lekkim, zabawnym samouczkom pokazującym jak ozdobić paznokci, mogą dać ulgę cierpiącym na nadmiar wolnego czasu konsumentkom, a przy okazji zapewnić sobie ich lojalność także w przyszłości – podsumowuje analityczka Mintela.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony