REKLAMAPerły WK_banner główny_

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Do wiodących marek luksusowych należą Giorgio Armani, Chanel i Yves Saint Laurent

Do wiodących marek luksusowych należą Giorgio Armani, Chanel i Yves Saint Laurent (fot. shutterstock)

Jak szacuje Euromonitor International segment kosmetyków super premium, który podczas pandemii ucierpiał bardziej niż segment masowy, w 2021 r. będzie rósł szybciej niż cały rynek kosmetyków. 

REKLAMANina Słupska_Baner w artykule (luty-marzec 2021)

Z uwagi na niepewność i większą skłonność konsumentów do oszczędności w czasie kryzysu spadek sprzedaży kosmetyków super premium w 2020 r. był większy niż w segmencie masowym – wynika z najnowszego raportu Santander Bank Polska na temat sektora kosmetycznego.

Według danych Euromonitora cytowanych w raporcie, segment skurczył się o 17 proc. z 998 mln zł w 2019 r. do 883 mln zł w 2020 r. Najbardziej spadła sprzedaż perfum, najmniej masek do twarzy (-9 proc.). 

Liderem segmentu jest L’Oreal z udziałem na poziomie 30 proc., za nim są Chanel (12,5 proc.) i Paco Rabanne (11,6 proc.). Do wiodących marek należą Giorgio Armani (13,8 proc.), Chanel (12,5 proc.) i Yves Saint Laurent (8,4 proc.). 

Prognoza Euromonitora zakłada wzrost segmentu super premium średnio rocznie o 7 proc. do 2024 r. (4 proc. w cenach stałych). Natomiast cały rynek kosmetyków, według Euromonitora, powinien rosnąć do 2024 w średnim rocznym tempie 3 proc. (stagnacja w cenach stałych).

Euromonitor szacuje wartość polskiego rynku kosmetyków na ponad 18 mld zł i prognozuje, że w 2024 roku osiągnie on wartość ponad 22 mld zł. 

Czytaj także: Euromonitor: polski i światowy rynek kosmetyków wrócą do kondycji sprzed kryzysu

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony