REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

PRAWO

KORONAWIRUS

 

6 sierpnia 2020, 11:42wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Minister zdrowia Łukasz Szumowski

Minister zdrowia Łukasz Szumowski (fot.flickr.com)

Minister zdrowia poinformował o dodatkowych obostrzeniach w 19 powiatach z największym przyrostem zakażeń. - Musimy trochę się otrząsnąć. Są obszary, gdzie przyrost zakażeń jest szybki - powiedział w czwartek na konferencji prasowej pokazując mapę 19 powiatów, w których w sobotę wrócą większe rygory związane z rozwojem pandemii.

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)

W 9 z nich obostrzenia będą największe, w 10 - nieco mniejsze. Nowe ograniczenia wejdą w życie w sobotę 8 sierpnia. Szef resortu zdrowia przekazał w czwartek na porannej konferencji prasowej, że największy rygor zostanie ponownie wprowadzony w 9 powiatach woj. wielkopolskiego, małopolskiego, łódzkiego i śląskiego.

W tych powiatach, jak przekazał, pojawi się między innymi obowiązek noszenia maseczek wszędzie - również w przestrzeni publicznej. Nieco łagodniejsze rygory będą dotyczyły 10 kolejnych powiatów, w czterech wymienionych województwach i dodatkowo w woj. podkarpackim i świętokrzyskim.

Największy rygor będzie obowiązywał w powiatach opisanych przez resort zdrowia jako "czerwone". Należą do nich powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i pow. wodzisławski. Łagodniejsze, "żółte" obostrzenia pojawią się w powiatach: wieruszowskim, Jastrzębie Zdrój, jarosławskim, Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i Przemyślu.

- Przeanalizowaliśmy dynamikę wzrostów zakażeń, jaka jest we wszystkich powiatach w ciągu ostatnich 14 dni. Weryfikowaliśmy, ile pojawiło się nowych zachorowań na 10 tysięcy mieszkańców i jaka jest dynamika zmian. Jak zauważyliśmy, mamy problem w około 20 powiatach - mówił Szumowski.

Jednocześnie poinformował, że w wielu miejscach turystycznych, na przykład na Pomorzu czy na Warmii i Mazurach - pomimo wielu turystów, nie ma znaczącego wzrostu liczby zachorowań. Natomiast na południu Polski: na Śląsku, w Małopolsce czy ostatnio w Wielkopolsce i na Podkarpaciu, są powiaty, gdzie te przyrosty są znaczące.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony