REKLAMAE-Wydanie Wiadomości Kosmetyczne_sierpień 2021_bglowny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

HANDEL

 

28 lipca 2021, 15:16wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Poselski projekt zakłada, że pracodawca będzie mógł zdecydować o przydzieleniu innych zadań ograniczających kontakt z innymi pracownikami czy klientami

Poselski projekt zakłada, że pracodawca będzie mógł zdecydować o przydzieleniu innych zadań ograniczających kontakt z innymi pracownikami czy klientami (fot. shutterstock)

Niezaszczepiona ekspedientka może zostać skierowana do pracy bez kontaktu z klientami. Szykują się zmiany w prawie. Pracodawcy chcą móc sprawdzać, czy ich pracownicy zaszczepili się na COVID. 

REKLAMAE-Wydanie Wiadomości Kosmetyczne_sierpień 2021_bartykul

Jak ustalił Wprost, już na kolejnym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się 11 sierpnia zostanie złożony poselski projekt, który pozwoli weryfikować pracodawcy czy jego pracownik jest zaszczepiony. To nie oznacza, że firma będzie mogła zobligować do przyjęcia szczepienia, ale pracodawca będzie mógł zdecydować o przydzieleniu innych zadań ograniczających kontakt z innymi pracownikami czy klientami. 

Pomysł projektu pozwalający weryfikować osoby zaszczepione w firmach zaczął się kształtować podczas rozmów ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina z organizacjami pracodawców.

Do tej pory nie było podstaw prawnych, aby pracodawca mógł sprawdzać czy jego pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Zakłady pracy były często miejscem dużej transmisji wirusa. Konieczność dostosowania się do zasad w przypadku wykrycia choroby zmusza pracodawców do chwilowego, całkowitego lub częściowej wstrzymania działalności. 

Do tej pory w pełni zaszczepionych zostało w Polsce 17 116 255 osób.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony