REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

HANDEL

PRAWO

 

19 października 2020, 11:14Obowiązujące od soboty 17 października obostrzenia w sklepach zakładają limit klientów

Obowiązujące od soboty 17 października obostrzenia w sklepach zakładają limit klientów (fot. Shutterstock)

Obowiązująca od soboty limity klientów w placówkach handlowych mogą zostać zaostrzone - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". Cytowane przez gazetę źródło rządowe twierdzi, że "surowsze" limity klientów w sklepach to jedna z rozważanych opcji na wypadek dalszego rozwoju pandemii.

Jeśli najnowsze restrykcje nie wyhamują tempa przyrostu liczby zakażeń Covid-19, rząd może być zmuszony do podjęcia kolejnych drastycznych kroków. Mniejsze limity klientów w sklepach to opcja rozważana obok zamknięcia szkół, które w praktyce oznaczałoby kolejny lockdown, czytamy w "DGP".

Obowiązujące od soboty 17 października obostrzenia w sklepach zakładają limit klientów ustalony na poziomie pięciokrotności liczby kas w placówce - dla sklepów o powierzchni do 100 mkw. Z kolei do większych sklepów wpuszczać można jednego klienta na każde 15 mkw. powierzchni.

Przypomnijmy, że ostrzejsze limity obowiązywały wczesną wiosną. Na przełomie marca i kwietnia rząd wprowadził limit 3 klientów na kasę i to niezależnie od powierzchni sklepu.

Dopiero po trzech tygodniach, 20 kwietnia, restrykcje zostały złagodzone. W przypadku małych sklepów (do 100 mkw.) ustalono limit czterech klientów na kasę, a w przypadku większych placówek na jedną osobę musiało przypadać co najmniej 15 mkw. powierzchni sali sprzedaży.

Na poniedziałek 19 października zaplanowane są rządowe konsultacje z branżą handlową. Spotkanie z przedstawicielami sektora poprowadzi wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Co ciekawe, konkurencyjne spotkanie z handlowcami zapowiedziała na ten sam dzień była wicepremier Jadwiga Emilewicz, do niedawna członkini partii Gowina.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony