HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

 

6 kwietnia 2020, 12:02wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego podał się do dymisji. Stanowisko wicepremiera obejmie teraz Jadwiga Emilewicz, szefowa ministerstwa rozwoju.

REKLAMADermaglin - Belka w artykułach - Perły - 18-25.09.2020
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, nowa wicepremier rządu

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, nowa wicepremier rządu (fot. archiwum transmisji Sejmu)

W poniedziałek 6 kwietnia, Jarosław Gowin ogłosił na konferencji prasowej, że rezygnuje z funkcji wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego. Na swoje miejsce zaproponował Jadwigę Emilewicz, minister rozwoju. Gowin zrezygnował też z funkcji ministra nauki i szkolnictwa wyższego. - Polska potrzebuje silnego rządu, potrzebuje stabilnej większości i Porozumienie pozostaje członem Zjednoczonej Prawicy. Rekomendowaliśmy na funkcję wicepremiera panią Jadwigę Emilewicz - dodał.

Powodem jego rezygnacji, jak tłumaczy polityk, jest niezgoda na przeprowadzenie wyborów prezydenckich w ustawowym terminie 10 maja. Zdaniem wicepremiera, w sytuacji narastającej epidemii koronawirusa wybory nie mogą się odbyć w tym terminie. - Nieakceptowalny jest termin 10 maja. Uważam, że wybory powinny być przesunięte, że termin 10 maja nie wchodzi w grę. Dlatego jako posłowie Porozumienia zaproponowaliśmy naszym koalicjantom ze Zjednoczonej Prawicy poprawkę polegającą na wprowadzeniu vacatio legis trzymiesięcznego, a więc rozstrzygającego o przełożeniu wyborów - powiedział.

Gowin zapewnił jednak, że jego ugrupowanie, Porozumienie, pozostaje w koalicji Zjednoczona Prawica. Argumentuje, że decyzję taką podjęto dla uniknięcia ryzyka upadku rządu mniejszościowego, co musiałoby prowadzić do przyspieszonych wyborów parlamentarnych, których organizacja wiązałaby się z jeszcze większym zagrożeniem dla zdrowia publicznego.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony