Kamil Kędzierski, business development director CEE w Mintel Group, zapowiada inwestycje Mintela w Polsce i współpracę z sektorem kosmetycznym. Pierwszym mocnym akcentem było partnerstwo z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego podczas obchodów 20-lecia Związku

Kamil Kędzierski, business development director CEE w Mintel Group, zapowiada inwestycje Mintela w Polsce i współpracę z sektorem kosmetycznym. Pierwszym mocnym akcentem było partnerstwo z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego podczas obchodów 20-lecia Związku (fot. Peter Sadowski Photography )

Firma badawcza Mintel mocniej skupi się na polskiej branży kosmetycznej zapowiada Kamil Kędzierski, business development director CEE w Mintel Group. Mintel specjalizuje się w analizie trendów i innowacji produktowych. Co roku przygotowuje raporty beauty trends.

REKLAMABio madent_Testowane przez WK

 Mintel, jedna z największych globalnych firm badawczych, planuje wzmocnienie działań ukierunkowanych na branżę kosmetyczną.

– Polska jest dla nas jednym z kluczowych rynków w Europie. Dotychczas skupialiśmy się w tym regionie na współpracy głównie z firmami z sektora spożywczego oraz z sieciami handlowymi, teraz chcemy się rozwijać również w badaniach konsumenckich w kategorii beauty w Polsce – mówi Kamil Kędzierski, business development director CEE w Mintel Group.

– Mamy ambitne plany. Rozwinęliśmy zespół komercyjny, zatrudniliśmy analityków, którzy zajmują się polskim rynkiem. Nasza operacyjność jest z Londynu, ale mamy w planach ekspansję w Polsce – zapowiada.

Zainteresowanie Mintela polskim rynkiem kosmetycznym wynika z jego dynamiki i innowacyjności.

– Polska to piąty rynek kosmetyczny pod względem wartości eksportu kosmetyków w Unii Europejskiej. Jest niezwykle ciekawym rynkiem pod względem innowacji w segmencie beauty. To kopalnia nowych pomysłów, wielu inspiracji. Dynamiczne powstawanie start-upów i obecność największych firm kosmetycznych jest dla nas motorem napędowym do dalszych działań – mówi Kamil Kędzierski.

Zapytany, czy dodatkowym impulsem do wzmocnienia pozycji w Polsce było dla Mintela to, że firmy Nielsen i GfK, od lat zajmujące pozycje liderów wśród firm badawczych działających w Polsce, łączą się, odpowiada, że nie.

– Jako firma badawcza oczywiście monitorujemy tego typu działania, ale nie był to dla nas istotny czynnik. Każda z tych rozwiniętych firm badawczych ma swoje specjalizacje i przestrzenie biznesowe. Mintel jest kluczowym graczem jeśli chodzi o interpretowanie trendów i innowacji produktowych. Siłą Mintela jest też lokalne spojrzenie na rynki, choć jest firmą globalną. Rozwija się nasz zespół polskojęzyczny. Udało mi się doprowadzić do tego, że inwestujemy coraz więcej w przeprowadzanie badań konsumenckich w Polsce. Coraz więcej firm zgłasza się też do nas po doradztwo specjalistyczne, chociażby teraz, gdy firmy eksportujące dotychczas na Wschód muszą szukać dywersyfikacji i nowych rynków zbytu. Badania atrakcyjności nowego rynku to również jest obszar, w którym Mintel mocno się specjalizuje. To są te kluczowe czynniki decydujące o tym, że chcemy wzmocnić swoją obecność w Polsce – mówi Kamil Kędzierski.

Mintel wydaje raporty dotyczące globalnych trendów na rynku beauty, ale także analizy lokalnych rynków kosmetycznych, na których działa. Teraz ma się pojawić więcej badań i raportów dotyczących Polski.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony