REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

MARKI

KONKURSY

 

11 czerwca 2018, 00:00Perły Rynku Kosmetycznego

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zwycięzcy w konkursie Perły Rynku Kosmetycznego 2018

Zwycięzcy w konkursie Perły Rynku Kosmetycznego 2018 (fot. Wiadomości Kosmetyczne/Shootit)

Uroczyste wręczenie nagród dla nowości, które zostały nagrodzone w badaniu Perły Rynku FMCG 2018 i Perły Rynku Kosmetycznego 2018 odbyło się 7 czerwca w Hotelu Bellotto w Warszawie. Menedżerowie z sieci handlowych osobiście testowali produkty i wskazali te, które ich zdaniem mają największy potencjał sprzedażowy i które chętnie wprowadziliby na półki.

Celem badania było wyłonienie najlepiej przyjętych przez rynek nowości. Zwycięzców wskazało łącznie 43 ekspertów – członków zarządów oraz menadżerów ds. zakupów firm handlowych. Wszyscy oni przetestowali w swoich sieciach zgłoszone do badania produkty.

– Jurorzy mieli za zadanie wskazać nie tylko te nowości, które najlepiej rotują w ich sieciach, czy też te, które pozwalają uzyskiwać najwyższe marże, ale również ocenić potencjał produktów, których jeszcze nie mieli w swojej ofercie. Dodatkowo ocenie zostało poddane wsparcie marketingowe produktów, ich jakość, atrakcyjność  pod względem składu, opakowania. Innymi słowy oceniono, w jakim stopniu produkt wpisuje się w obecne trendy rynkowe oraz czy ma szanse wpłynąć na wzrost przewagi konkurencyjnej sieci ze względu atrakcyjność asortymentu – mówiła Iwona Szwan, prezes Wydawnictwa Gospodarczego przybliżając metodologię badania.

Do 12. edycji badania Perły Rynku FMCG firmy zgłosiły 100 produktów w 26 kategoriach, zaś do 13. edycji badania Perły Rynku Kosmetycznego – 67 produktów w 16 kategoriach.

Uroczystość zgromadziła właścicieli firm, prezesów, członków zarządu, dyrektorów marketingu, dyrektorów sprzedaży oraz brand managerów branży FMCG.

Gratulujemy wszystkim laureatom! (wyniki Perły Rynku Kosmetycznego 2018)

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony