REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner główny 12-24.04.2021

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

MARKETING

PRAWO

 

26 stycznia 2021, 15:21wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
TikTok stał się jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych dla najmłodszych użytkowników

TikTok stał się jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych dla najmłodszych użytkowników (fot. shutterstock)

Opinią publiczną we Włoszech wstrząsnęła sprawa 10-letniej dziewczynki, która udusiła się biorąc udział w wyzwaniu na TikToku. Decyzją włoskich władz, serwis we Włoszech został zablokowany dla użytkowników, których wieku nie można zweryfikować.

REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner w artykule 12-24.04.2021

Jak donoszą włoskie i światowe media popularny serwis TikTok we Włoszech został zablokowany do 15 lutego dla użytkowników, których wieku nie można zweryfikować. Do tego czasu platforma ma wprowadzić skuteczne mechanizmy weryfikacji użytkowników. To szybka reakcja włoskich mediów na tragiczną śmierć 10-letniej dziewczynki, która udusiła się biorąc udział w wyzwaniu na TiKToku – użytkownicy nagrywali, jak podduszają się do utraty przytomności. Włoski Urząd Ochrony Danych (GPDP) oskarżył TikToka o to, że niedostatecznie dba o bezpieczeństwo użytkowników i weryfikację wieku członków społeczności. Teoretycznie z platformy nie mogą korzystać (zakładać konta) osoby poniżej 13. roku życia. Ojciec dziewczynki powiedział, że na TikToku, jak i na Youtube spędzała ona czas - to był jej świat.

Jak podają wirtualnemedia.pl w ostatnich dniach administracja TikToka wprowadziła nowe zasady prywatności dla osób poniżej 18 roku życia. Domyślne ustawienia użytkowników w wieku od 13 do 15 lat pozostaną  jako prywatne, zawartość konta użytkownika będą mogli przeglądać tylko zatwierdzeni obserwujący. Filmy osób poniżej 15. roku życia będą mogli oceniać tylko znajomi nieletnich. Użytkownicy poniżej 15. roku życia mogą całkowicie wyłączyć komentowanie. TikTok domyślnie wyłączył również możliwość sugerowania kont nieletnich innym użytkownikom. Niepełnoletni użytkownicy nie mogą już także kupować, wysyłać ani otrzymywać wirtualnych prezentów za pośrednictwem platformy.

TikTok to chińska aplikacja umożliwiająca dzielenie się krótkimi filmami wideo. Został globalnie ściągnięty ponad 2 mld razy, a w dobie pandemii koronawirusa zarejestrowano 623 mln instalacji.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony