REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v3
Klienci wrócili do drogerii Dm w dużej mierze dzięki uruchomieniu przez sieć centrów szybkich testów na COVID-19 zlokalizowanych obok drogerii Dm

Klienci wrócili do drogerii Dm w dużej mierze dzięki uruchomieniu przez sieć centrów szybkich testów na COVID-19 zlokalizowanych obok drogerii Dm (fot. materiały prasowe )

Sieć Dm, lider drogerii w Niemczech, który stracił impet podczas pandemii, pokonał kryzys. Wskazują na to lepsze kluczowe dane finansowe. Według nich Dm prześcignęła Rossmanna, swojego głównego rywala – podał Lebensmittel Zeitung.

REKLAMAStrategia zielona webinar (BelkawArtykułach)

Grupa handlowa Dm-drogerie markt, doświadczyła kryzysu w 2020 r. i w pierwszym kwartale 2021 r., czego powodem była pandemia. Według informacji portalu Lebensmittel Zeitung, od kwietnia sieć notuje wzrost sprzedaży, który wyniósł 13 proc. Jest to lepsza dynamika niż w przypadku głównego konkurenta, czyli Rossmanna, który odnotowała 7-proc. wzrost.

Warto w tym przypadku zauważyć, że Rossmann miał mniejsze straty do odrobienia. Pandemię przeszedł ze wskaźnikami wzrostu na poziomie 4,7 proc. Drogerie Dm w roku obrotowym 2019/20 rosły w Niemczech zaledwie o 2,1 proc. Obecnie coraz więcej sklepów w centrach miast i centrach handlowych ponownie się otwiera, do drogerii wracają więc klienci – podaje portal lebensmittelzeitung.net.

Na jego stronach czytamy, że zamknięcie sklepów detalicznych w Niemczech doprowadziło do znacznego spadku częstotliwości wizyt w drogeriach, które początkowo korzystały na fali zakupów robionych na zapas. To uderzyło w szczególności w Dm. W porównaniu do poprzedniego roku, w szczytowym momencie sprzedaż spadła o 8 proc.

Słabym punktem sieci były jej topowe lokalizacje w centrach miast i na dworcach. Tam, według informacji LZ, sprzedaż zmniejszyła się o ponad połowę.

– Podczas pandemii klienci przenieśli się do supermarketów czego powodem był trend robienia zakupów w jednym miejscu – skomentował Robert Kecskes, ekspert GfK ds. handlu detalicznego cytowany przez lebensmittelzeitung.net.

Według niego klienci wrócili do drogerii Dm w dużej mierze dzięki uruchomieniu w marcu centrum szybkich testów na COVID-19 zlokalizowanych obok drogerii Dm. Sieć obsługuje obecnie ponad 500 takich obiektów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony