REKLAMANajlepszy Produkt 2022_ogloszenie wynikow_ baner główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci drogeryjne

 

13 stycznia 2022, 10:08wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Jedna z nowych lokalizacji drogerii Hebe - park handlowy w warszawskiej dzielnicy Ursus. Otwarcie odbyło się połowie grudnia 2021 r.

Jedna z nowych lokalizacji drogerii Hebe - park handlowy w warszawskiej dzielnicy Ursus. Otwarcie odbyło się połowie grudnia 2021 r. (fot. materiały prasowe )

W centrum wzrostu Hebe w 2021 roku była sprzedaż internetowa, której udział w całkowitej sprzedaży wyniósł 13 proc.

REKLAMANajlepszy Produkt 2022_ogloszenie wynikow_baner w artykule

W 2021 r. Hebe przez większą część roku funkcjonowało normalnie. Wyjątkiem były pierwsze cztery miesiące kiedy to zamknięcie centrów handlowych miało wpływ na odwiedzalność drogerii zlokalizowanych w tych obiektach.

W ciągu roku sieć odnotowała wzrost sprzedaży w lokalnej walucie o 16,7 proc. Wyłączając działalność apteczną, która została zamknięta w lipcu 2020 r., sprzedaż wzrosła o 23,8 proc. przy LFL na poziomie 17,5 proc. (LFL obejmuje sprzedaż internetową).

W IV kwartale sprzedaż Hebe wzrosła o 32,6 proc. przy LFL na poziomie 25,1 proc. Ten wynik to efekt porównania z końcówką roku ubiegłego, kiedy to handel objęty był wieloma ograniczeniami.

W euro sprzedaż osiągnęła 278 mln, co stanowi 13,5 proc. wzrost wobec 2020 r. natomiast w samym czwartym kwartale sprzedaż wyniosła 84 mln euro, co jest wynikiem lepszym o 29,5 proc. w porównaniu z ostatnimi trzema miesiącami 2020 r.

W centrum wzrostu Hebe w 2021 roku była sprzedaż internetowa, której udział w całkowitej sprzedaży wyniósł 13 proc. Sieć uzyskała ten efekt także dlatego, że zaczęła testować dotarcie do nowych rynków poprzez swoją platformę e-commerce.

Pomimo pandemii siec sklepów Hebe rozwijała się, otwierając w ubiegłym roku 25 nowych lokalizacji.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony