Hebe zyskała dzięki kampaniom reklamowym - świątecznej i promującej sieć jako pracodawcę. Na zdjęciu:Drogeria Hebe w Gorlicach. Jedna z ponad 270 w Polsce

Hebe zyskała dzięki kampaniom reklamowym - świątecznej i promującej sieć jako pracodawcę. Na zdjęciu:Drogeria Hebe w Gorlicach. Jedna z ponad 270 w Polsce (fot. materiały prasowe)

Choć polski rynek drogeryjny jest zdominowany przez sieć Rossmann, Hebe walczy o zajęcie silnej drugiej pozycji – komentuje dla „Wiadomości Kosmetycznych” Agnieszka Górnicka, prezes zarządu firmy badawczej Inquiry. Kilka dni temu firma opublikowała wyniki swojego badania YouGov BrandIndex wskazując na najmocniejsze i najbardziej lubiane sieci handlowe w Polsce. Dziś przedstawiamy wyniki dla kategorii sieci drogeryjnych i perfumeryjnych.

REKLAMAChantal belka w artykułach Perły 15-22.09.2020

Inquiry monitoruje marki drogeryjne i perfumeryjne w badaniu YouGov BrandIndex od 2019 r. Przez cały ubiegły rok wizerunek wszystkich badanych marek był stabilny obserwujemy jednak niewielki wzrost w przypadku Hebe, jeśli chodzi o jakość i chęć rekomendacji.

Niektóre marki w ostatnim kwartale 2019 r. prowadziły szczególnie intensywne kampanie reklamowe, nie tylko świąteczne – spowodowało to wzrost znajomości reklam, w przypadku Hebe z 13,1 proc. w 3. kwartale do 16,3 proc. w 4. kwartale 2019 r. (pomiar na próbie ogólnopolskiej, N= ok. 2100 osób kwartalnie).

Dużym powodzeniem cieszyła się m. in. kampania Hebe „Róż się do pracy”, która silnie wpłynęła na reputację sieci jako pracodawcy – wśród osób, które zetknęły się z reklamą, wskaźnik reputacji wzrósł dla Hebe o 10 pp.

Poniżej  podajemy ranking sieci sklepów kosmetycznych w Polsce wg wskaźnika, który mówi o sile marki (dane skumulowane za 4. kwartał 2019 r., w proc.).

RANKING SIECI SKLEPÓW DROGERYJNYCH I PERFUMERYJNYCH W POLSCE – SIŁA MARKI
1. Rossmann   47,0 
2. Hebe  17,3 
3. Drogerie Natura  15,9 
4. Sephora 15,1
5. Douglas 12,8
6. Super-Pharm 12,6
7. Notino   3,2

Źródło: Inquiry, YouGov BrandIndex, dane skumulowane za 4. kwartał 2019 r., w proc.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony