REKLAMAeWydania_Banner Główny_maj 2020

WYDARZENIA I PREMIERY

 

6 czerwca 2019, 13:04wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Włoski gigant mody i dóbr luksusowych Armani właśnie zaprezentował swoją pierwszą linię produktów do pielęgnacji skóry stworzoną specjalnie dla mężczyzn. Potwierdza tym krokiem ciągły rozwój i ewolucję męskiej urody i pielęgnacji - podaje GlobalData.

REKLAMA
Ambasadorem Armaniego jest aktor Ryan Reynolds. Teraz marka odkrywa nową linię pielęgnacyjną dla mężczyzn, nie tylko zapachy

Ambasadorem Armaniego jest aktor Ryan Reynolds. Teraz marka odkrywa nową linię pielęgnacyjną dla mężczyzn, nie tylko zapachy (fot. FB Armani)

Gama produktów do pielęgnacji skóry obejmuje środki do mycia twarzy, toner i krem do twarzy i ma zostać wprowadzona na rynek amerykański na początku czerwca, a później w Kanadzie i Europie.

Rynki te oferują na tyle silną bazę klientów Armaniego, aby marka mogła wprowadzi prestiżową gamę produktów do pielęgnacji skóry dla mężczyzn. Armani wziął pod uwagę duże zainteresowanie na tych rynkach, zwłaszcza wśród młodszych mężczyzn, przeprowadzaniem zabiegów pielęgnacyjnych w domu.

Prawie dwie trzecie (64 proc.) mężczyzn w Ameryce Północnej twierdzi, że wykonuje zabiegi kosmetyczne / pielęgnacyjne w domu co najmniej 3-4 razy w tygodniu, podczas gdy w Europie twierdzi tak 38 proc. mężczyzn - według danych GlobalData z 2018 roku. 

- Zainspirowani wyrafinowanymi procedurami pielęgnacji męskiej w Azji, produkty dla mężczyzn zaczynają mieć ugruntowaną pozycję na Zachodzie. Silne dziedzictwo marki Armani, luksusowe referencje i ciągły sukces na rynkach mody męskiej i zapachowej zwiększają jego zdolność do przyciągania mężczyzn poprzez oferowanie im produktów do pielęgnacji skóry, a jednocześnie przełamują tradycyjne stereotypy płci w dziedzinie piękna  - komentuje Lia Neophytou, analityczka konsumencka w GlobalData.

Nie można zapominać, że decyzja Armaniego o dostosowaniu tego asortymentu do trwającej rewolucji wellness i popytu na zrównoważone produkty, oznacza, że produkty marki zawierają biodegradowalne preparaty i przyjazne dla środowiska opakowania.

Taka decyzja ma potencjał, by podnieść jakość produktów w porównaniu do luksusowych opakowań. Według badań konsumenckich GlobalData z 2018 r. w III kwartale prawie jedna trzecia (32 proc.) globalnych konsumentów uważa, że ​​„wysoka jakość” oznacza „przyjazny dla środowiska lub zrównoważony” w porównaniu z zaledwie 21 proc., którzy uważają, że oznacza to „luksusowe opakowanie”.

 -  Patrząc w przyszłość, wiele luksusowych marek liczy na udział w męskiej przestrzeni kosmetycznej, zwłaszcza poprzez oferowanie bardziej wyszukanych ofert pielęgnacji skóry. Podczas gdy męski makijaż ma potencjał do rozwoju w przyszłości, to męska pielęgnacja skóry może zaoferować graczom w tej przestrzeni bardziej bezpośrednie zaangażowanie i wzrost  - podsumowuje Lia Neophytou.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony