StoryEditor
Producenci
14.10.2020 00:00

Najważniejsze nagrody polskiego handlu wręczone! Poznaj laureatów konkursów Drogeria Roku i Market Roku 2020 oraz Retail Busines

Nagrody Retail Business Awards, przyznawane wspólnie przez Business Centre Club i Wydawnictwo Gospodarcze oraz nagrody w konkursie Drogeria Roku i Market Roku trafiły do laureatów. 12 października br. najbardziej zasłużeni dla polskiego handlu odebrali statuetki.

- W sposób szczególny chciałbym powitać wszystkich finalistów i laureatów naszych plebiscytów, którzy będą się dziś pojawiać na tej scenie. Dzisiejsza gala to jest przede wszystkim Państwa święto! – podkreślił Grzegorz Szafraniec, dyrektor wydawniczy Wydawnictwa Gospodarczego i redaktor naczelny Wiadomości Handlowych.

Iwona Szwan, dyrektor generalna Wydawnictwa Gospodarczego powiedziała, że nagrody Retail Business Awards powstały, aby budować wizerunku sektora handlu adekwatny do ważnego wkładu, jaki od lat wnosi on w rozwój polskiej gospodarki i jej innowacyjności. - Wyróżnienia mają także podkreślić zaangażowanie przedsiębiorstw handlowych w kreowanie dobrych praktyk i wysokich standardów biznesowych w obszarze rynku pracy i społecznej odpowiedzialności biznesu – mówiła podczas gali Iwona Szwan. 

Inicjatywa powstała przy współpracy z Business Centre Club. Statuetkami zostały nagrodzone firmy i ich menadżerowie za realnie podejmowane działania, które kreują rzeczywistą wartość dla partnerów biznesowych, dostawców, pracowników, lokalnych społeczności i konsumentów, a także gospodarki i środowiska. Wskazując laureatów poprzez ich przykłady Wydawnictwo Gospodarcze chce promować wartości, bez których niemożliwe jest budowanie zdrowego, efektywnego i zrównoważonego środowiska, przyjaznego nie tylko dla przedsiębiorców i ich partnerów, ale także dla konsumentów.

Oto laureaci Retail Business Awards:

Osobowość Handlu - Luis Amaral, Prezes Zarządu Grupy Eurocash
Inwestor Roku - Jeronimo Martins Polska
Architekt Rynku - Lidl Polska
Kreator Trendów Rynkowych - Żabka Polska
Sukces Rynkowy - Allegro
Lider Transformacji - Grupa Eurocash i Polomarket
Motor E-Gospodarki - Super-Pharm
Innowator Rynkowy - DOZ – właściciel aptek Dbam o Zdrowie!
Anioł Biznesu - Grupa Kapitałowa Specjał
Odpowiedzialny Biznes - Kaufland Polska Markety
Wizjoner Handlu 2020 - Michel-Edouard Leclerc

Jury wybrało również laureatów konkursów Drogerie Roku i Market Roku. Poznajmy wyłonionych spośród 33 finalistów.

Laureaci konkursu Drogeria Roku 2020: 

Kategoria: Najlepsza polska sieć drogeryjna

Drogerie Jasmin, drogeria w Mosinie, Galeria Familijna, ul. Nektarowa

Kategoria: Najlepsza zagraniczna sieć drogeryjna

Rossmann, drogeria w Łodzi, CH Manufaktura, ul. Karskiego

Kategoria: Najlepsza franczyzowa sieć drogeryjna

Drogerie Laboo, drogeria w Siedlcach, Galeria Siedlce, ul. Piłsudskiego

Laureaci konkursu Market Roku 2020: 

Nazwa kategorii: Najlepsza polska sieć handlowa –  sklep Topaz, Sokołów Podlaski, ul. Węgrowska
Wyróżnieni: sklep Chorten, Krupniki, ul. Kruszewska i sklep Delikatesy Centrum, Bobowa ul. Grunwaldzka
Nazwa kategorii: Najlepsza zagraniczna sieć handlowa – sklep Lidl, Zakopane ul. Zborowskiego
Wyróżnieni: sklep Biedronka, Warszawa, ul. Modlińska i sklep Netto, Szczecin, ul. Metalowa
Nazwa kategorii: Najlepsza franczyzowa sieć handlowa – sklep Delikatesy Centrum, Koszyce, Tarnowska
Wyróżnieni: sklep Intermarche, Pabianice, ul. Myśliwska i sklep Żabka, Warszawa, ul. Hoża
Nazwa kategorii: Najlepsza spółdzielcza sieć handlowa – sklep Mieszko – Społem Kielce, Kielce, ul. Zagnańska
Wyróżnieni: sklep Lux Arenda – sklep Społem Biała Podlaska, Biała Podlaska, ul. Piłsudskiego i  sklep Floris „S” – Społem Bochnia, Bochnia, Plac Piłsudskiego
 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 16:35
Kosmetyki marki Runmageddon? Marka eventowo-sportowa wkracza w nowe segmenty
Czy Runmageddon stanie się konkurentem globalnych graczy w segmencie kosmetyków sportowych?DALL-E

Do zarządu spółki Runmageddon S.A. wszedł Milivoj Puškar, obejmując nowo utworzone stanowisko chief commercial & brand officera (CC&BO). To pierwszy od dwóch lat awans na poziomie zarządu i jednocześnie jedyna zmiana personalna ogłoszona w 2025 r. przez organizatora największych w Polsce biegów z przeszkodami.

Wprowadzenie Puškara zbiega się z wdrożeniem nowej strategii biznesowej. Runmageddon deklaruje odejście od modelu stuprocentowo eventowego na rzecz kompleksowego rozwoju marki i jej filarów. – „Uświadomienie sobie wartości brandu skłoniło mnie do komercjalizacji Runmageddonu” – podkreśla założyciel spółki Jarosław Bieniecki. Firma zamierza uporządkować portfolio tak, aby przychody nie zależały wyłącznie od kalendarza imprez.

Założyciel marki Runmageddon w wypowiedzi dla Wirtualnemedia.pl tłumaczy swoje zamierzenia:

Filary naszego brandu można podzielić na dwie kategorie [...] Po pierwsze to retail, w którym chcemy wprowadzać na rynek produkty z brandem Runmageddon, takie jak żywność funkcjonalna, suplementy, zdrowe słodycze, kosmetyki. Po drugie — stawiamy mocno na Generację Runmageddonu, pod którą kryje się m.in. organizacja darmowych wydarzeń dla ponad 40 tys. dzieci w 2026 roku.

Kluczowym krokiem jest przesunięcie 7 obszarów kompetencyjnych – komunikacji, brandingu, sprzedaży, SSC, B2C, B2B oraz IT – do holdingu Runmageddon. Natomiast spółka zależna Extreme Events skoncentruje się wyłącznie na logistyce cyklu biegów w kilkunastu lokalizacjach w całym kraju. Pozwoli to, według zarządu, ograniczyć koszty operacyjne nawet o kilkanaście procent i równolegle zwiększyć tempo prac nad nowymi przedsięwzięciami.

Jednocześnie spółka buduje fundamenty pod przyszłe projekty w obszarach sportu, rekreacji, edukacji oraz e-commerce, deklarując, że pierwsze nowe inicjatywy zostaną ogłoszone w II półroczu 2026 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 13:30
Yves Rocher zamyka zakłady produkcyjne swojej marki w Izraelu – 270 osób straci pracę
Plaza Poznań

Marka kosmetyczna Sabon, należąca do francuskiego koncernu Yves Rocher, ogłosiła decyzję o zamknięciu swojego zakładu produkcyjnego, centrum logistycznego oraz globalnej siedziby w Izraelu. Zmiany te wiążą się z likwidacją około 270 miejsc pracy i mają na celu konsolidację działalności produkcyjnej w już istniejącym zakładzie we Francji.

Zamknięcie obejmie zakład produkcyjny i globalne centrum logistyczne w Kiryat Gat. Operacje logistyczne zostaną zakończone do października 2025 roku, natomiast całkowite zamknięcie planowane jest na czerwiec 2026 roku. Firma prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży zakładu i podpisała niewiążący list intencyjny z potencjalnym nabywcą. W przypadku niepowodzenia transakcji, zakład zostanie całkowicie zamknięty.

Sabon planuje również sprzedaż swoich 22 sklepów detalicznych w izraelskich centrach handlowych. Zgodnie z planem, przyszły nabywca miałby pełnić rolę wyłącznego dystrybutora produktów marki Sabon na rynku izraelskim. Na ten moment nie wiadomo, czy negocjacje zakończą się podpisaniem wiążącej umowy.

Zamknięcie izraelskich struktur obejmie 60 pracowników centrali, 104 osoby zatrudnione w fabryce, 16 pracowników logistyki oraz około 90 pracowników sklepów, których przyszłość zależy od powodzenia procesu sprzedaży. Firma uzasadnia swoją decyzję koniecznością redukcji kosztów i uproszczenia działalności poprzez likwidację dwóch równoległych ośrodków produkcyjnych – w Izraelu i we Francji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. lipiec 2025 06:09