REKLAMAFBK_Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Perfumerie

HANDEL

 

11 października 2022, 16:28Nowy szyld byłych sklepów sieci Sephora budzi niepohamowane zainteresowanie potencjalnych dostawców

Nowy szyld byłych sklepów sieci Sephora budzi niepohamowane zainteresowanie potencjalnych dostawców

Sephora, część koncernu LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy), sprzedała 100 proc. udziałów swojej spółki zależnej w Rosji lokalnemu dyrektorowi generalnemu, Jewgienijowi Drozdowowi, w lipcu bieżącego roku. Sklepy otwierają się ponownie pod szyldem Ile de Beauté.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Dawne sklepy Sephora w Rosji zostały ponownie otwarte jako Ile de Beauté. Zgodnie z ogłoszeniem zamieszczonym na stronie internetowej, na którą przekierowuje adres sephora.ru, klienci mogą spodziewać się wysokiego poziomu obsługi i szerokiej gamy światowych marek. Mówi się, że program lojalnościowy pozostał niezmieniony, a zakupów nadal można dokonywać za pomocą kart podarunkowych Sephora i/lub Ile de Beauté.

Zamieszczone na stronie oświadczenie brzmi: „W tym trudnym okresie patrzymy w przyszłość z optymizmem i z przyjemnością otwieramy drzwi sklepów Ile de Beauté, zapraszając do świata luksusowego piękna!” Ponowne otwarcie sklepów w tym kraju jest następstwem decyzji LVMH o sprzedaży 100 proc. udziałów rosyjskiej spółki zależnej Sephora lokalnemu dyrektorowi generalnemu na Rosję, ogłoszonej w lipcu 2022 roku.

Pisaliśmy o tym tutaj: Sephora opuszcza Rosję i sprzedaje swoje perfumerie

Potwierdzono wówczas, że działalność dawnej spółki zależnej będzie funkcjonować pod historyczną marką Ile de Beauté. Sephora po raz pierwszy zainwestowała w rosyjską sieć detaliczną Ile de Beauté w 2008 roku, kupując 45 proc. udziałów, i powiększając swoje portfolio udziałów w kolejnych latach. Według agencji Reuters, w 2018 roku w Rosji rozpoczęto rebranding sklepów lIe de Beauté, co zakończyło się w 2020 r. Teraz marka dokona odwrotnego procesu.

Według Rzeczpospolitej, Ile de Beauté będzie sprzedawać zachodnie kosmetyki z importu równoległego, na co zgodę wydała rosyjska Duma w ramach reakcji na sankcje ze strony Zachodu. Oznacza to, że perfumerie mogą  sprzedawać produkty dotychczas dostępne w Sephora bez zgody i licencji właścicieli zachodnich marek.

Przypomnijmy, że w związku z inwazją na Ukrainę, filie dziesiątek zachodnich sklepów i sieci w Rosji zamknięto na początku marca. Chociaż niektóre z nich od tego czasu całkowicie wyzbyły się lokali, stoisk i powierzchni handlowych, wiele sklepów w Moskwie po prostu przez kilka miesięcy pozostawało tymczasowo zamkniętych, a towar został usunięty z wystaw.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony