REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v2

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

E-COMMERCE

 

23 listopada 2021, 10:27wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Konsumenci chcą dzielić się z marką kosmetyczną swoimi spostrzeżeniami i oczekują, że będą z nią w bezpośrednim kontakcie

Konsumenci chcą dzielić się z marką kosmetyczną swoimi spostrzeżeniami i oczekują, że będą z nią w bezpośrednim kontakcie (fot. shutterstock)

Konsumenci kupujący kosmetyki przez internet oczekują, że marka bardzo szybko odpowie na ich pytania, a nawet będzie z nimi w kontakcie w czasie rzeczywistym – wynika z raportu Beauty & the Future Mobile Institute.

Sprawna komunikacja na linii marka-klient to w dzisiejszych czasach konieczność, jeśli dany brand chce odnieść sukces – uważają autorzy raportu.

Respondenci biorący udział w badaniu na potrzeby raportu Beauty & the Future przygotowanego przez Mobile Institute, oczekują, że marka kosmetyczna odpowie im na zadane pytanie bardzo szybko – do 2 godzin (27 proc.) lub nawet do 1 godziny (26 proc.).

Co warte podkreślenia, przedstawiciele pokolenia Silver Power, czyli osoby dojrzałe, urodzone w latach 1946-1964, wymagają, by dialog z marką odbywał się w czasie rzeczywistym (55 proc. wskazań).

Jednocześnie 16 proc. internautów deklaruje, że byliby oni skłonni do podzielenia się pomysłem na ulepszenie marki beauty, której produkty kupują. Tutaj również prym wiodą osoby z najstarszego analizowanego pokolenia. 38 proc. respondentów wybrałoby do kontaktu z marką formularz, natomiast już 29 proc. skorzystałoby z widgetu na stronie sklepu/marki (43 proc. w przypadku Xenialsów – lata 1965-1974  i 41 proc. badanych z Pokolenia Z – osoby urodzone po roku 1996).

Raport Beauty & the Future powstał na podstawie badania zrealizowanego przez Mobile Institute. Badanie zostało przeprowadzone na przełomie sierpnia i września 2021 roku z wykorzystaniem metody CAWI (Computer-Assisted Web Interview) - responsywnych ankiet elektronicznych emitowanych na stronach w wysyłce mailowej. W badaniu wykorzystany został system ankietowy opinie.mobi oraz widgety instapps.io. Zebrano odpowiedzi od 2076 internautów. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony