REKLAMAFBK_Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

10 maja 2022, 10:39wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
E-drogeria i aplikacja Rossmanna w sumie może się pochwalić 7,4 mln użytkowników

E-drogeria i aplikacja Rossmanna w sumie może się pochwalić 7,4 mln użytkowników (fot. materiały prasowe )

Rossmann utrzymał się na siódmym miejscu, a DOZ spadł z dziewiątego na dziesiąte miejsce w TOP 10 e-commerce w Polsce w kwietniu wobec marca 2022 r. – wynika z badania Gemius/PBI.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Rossmann z 7,4 mln użytkowników e-drogerii i aplikacji znalazł się na siódmym miejscu w kwietniowym rankingu najbardziej popularnych miejsc do robienia e-zakupów w Polsce przygotowanym przez Gemius/PBI. Miesiąc wcześniej drogeria zajmowała to samo miejsce w zestawieniu.

W TOP10 utrzymał się DOZ, choć spadł na dziesiąte miejsce w kwietnie (6,2 mln użytkowników e-sklepu i aplikacji) wobec dziewiątego w marcu (7 mln). Z marcowej pozycji wypchnął go amerykański gigant Amazon (6,3 mln użytkowników platformy i aplikacji), który powrócił do TOP 10.

Pierwsza trójka rankingu to Allegro (22,2 mln użytkowników platformy i aplikacji), Aliexpress (11 mln użytkowników www i app) oraz Shopee (10,1 mln www i app). Ta ostatnia platforma weszła w kwietniu do TOP 3, co jest niemałym sukcesem biorąc pod uwagę, że jest ona relatywnie ciągle młodym graczem na polskim rynku.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony