REKLAMAStrategia zielona webinar (BGłówny)

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

OPAKOWANIA

EKOLOGIA

 

7 września 2021, 09:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Opakowanie EveryDrop pozwalana na opróżnienie go z kosmetyku do ostatniej jego kropli. Dzięki temu od razu nadaje się do recyklingu bez potrzeby dodatkowego czyszczenia

Opakowanie EveryDrop pozwalana na opróżnienie go z kosmetyku do ostatniej jego kropli. Dzięki temu od razu nadaje się do recyklingu bez potrzeby dodatkowego czyszczenia (fot. liquiglide.com)

LiquiGlide, amerykańska firma zajmująca się technologią pakowania ogłosiła wprowadzenie na rynek opakowań bezodpadowych dla przemysłu kosmetycznego. Jego istotną właściwością jest technologia, która pozwala produktom całkowicie wypłynąć z pojemnika. Dzięki temu plastik nadaje się do recyklingu.  

REKLAMAWK_wrzesień_belka w artykułach_październik

Opakowanie o nazwie EveryDrop jest wyposażone w technologię powlekania LiquiGlide, która eliminuje tarcie między wnętrzem opakowania a produktem. Dzięki temu pozwala produktom swobodnie i całkowicie wypłynąć z pojemnika. Dodatkowo jest przezroczyste i zostało zaprojektowane tak, aby konsumenci mogli zobaczyć, ile produktu pozostało. Dzięki temu będą mogli wykorzystać kosmetyk do ostatniej jego kropli, co sprawi, że opakowanie nie zostanie odrzucone przed skierowaniem do recyklingu.

Recykling jest prawie niemożliwy, gdy produkt pozostaje we wnętrzu opakowania. W wielu przypadkach do oczyszczenia opakowań po kosmetykach potrzebna jest znaczna ilość wody. Rzeczywistość jest taka, że ​​wiele produktów, w przypadku których wierzymy, że będą przetworzone, trafia na wysypisko śmieci – mówi Kripa Varanasi, współzałożyciel LiquiGlide.

LiquiGlide swojej pracy nad opakowaniem zero waste opierał się na partnerstwie z Colgate. W jej ramach powstał submarka Colgate Elixir, która oferuje produkty pakowane w przezroczyste butelki PET. Teraz dzięki technologii powlekania opakowania stały się jeszcze bardziej zaawansowane w kontekście zrównoważonego rozwoju.

– Wierzymy, że technologia LiquiGlide oferuje wyraźną przewagę nad wszystkim innym na rynku i ostatecznie stanie się wszechobecna. Kremy i żele, które zwykle pakowane są w trudne do opróżnienia, nieporęczne i niehigieniczne słoiki, można teraz sprzedawać w higienicznych i zrównoważonych opakowaniach EveryDrop – podsumował Dave Smith, dyrektor generalny i współzałożyciel LiquiGlide.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony