REKLAMAMiraculum Chopin
Voluntary Environment Commitment (Dobrowolne Zobowiązanie Środowiskowe), to dokument, w którym europejska branża kosmetyczna zobowiąże się do podjęcia konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska

Voluntary Environment Commitment (Dobrowolne Zobowiązanie Środowiskowe), to dokument, w którym europejska branża kosmetyczna zobowiąże się do podjęcia konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska (fot. shutterstock)

To co dziś jest dobrowolnym działaniem na rzecz ochrony środowiska, już wkrótce może się stać obowiązującym prawem wynikającym z Zielonego Ładu. Czy branża kosmetyczna jest na to gotowa? Odpowiedzi na to pytanie będą szukać uczestnicy webinaru organizowanego 14 września przez Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

Zielony Ład stawia przez Europą, społeczeństwami i przedsiębiorcami ogromne wyzwania. Wychodząc im naprzeciw, Cosmetics Europe jesienią 2020 r. rozpoczęła projekt dobrowolnych zobowiązań środowiskowych – Voluntary Environment Commitment, który ma na celu zebranie istniejących, ambitnych zobowiązań środowiskowych – dobrych praktyk w przemyśle kosmetycznym w UE. Dziś są one dobrowolne, ale w przyszłości regulator przy tworzeniu prawa może mieć na względzie dobre praktyki i zobowiązania. Komisja Europejska przygotowując konkretne ramy prawne Zielonego Ładu oceni, ile dotychczas zrobili dla środowiska przedsiębiorcy branży kosmetycznej.

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, jako członek Cosmetics Europe, od jesieni 2020 r. bierze udział w projekcie stworzenia branżowych ram dla zobowiązań środowiskowych. Aktywnie dyskutujemy o tym, co przedstawiciele przemysłu już robią, jakie kroki podjęli w swoich firmach, które obszary wynikające z Zielonego Ładu są łatwe do wdrożenia, a na które potrzeba czasu oraz jakie rozwiązania prawne pomogą branży zaangażować się w spełnianie wymogów Green Deal – mówi Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. – To wszystko znajdzie się finalnie w dokumencie Voluntary Environment Commitment (Dobrowolne Zobowiązanie Środowiskowe), w którym europejska branża kosmetyczna zobowiąże się do podjęcia konkretnych działań i wskaże swoje ograniczenia. Muszą to być spójne i ambitne cele, ale możliwe do realizacji i dostosowane do całej branży – dodaje.

Dobrowolnym Zobowiązaniom Środowiskowym będzie poświęcony webinar  organizowany przez Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego już 14 września br. Przez 2 godziny zaproszeni eksperci – Emma Trogen z Cosmetics Europe i Marcial Vargas-Gonzalez z Quantis France – zaangażowani merytorycznie w opracowanie technicznych ram zobowiązania, opowiedzą m.in. o aktualnych roboczych wersjach zobowiązania, kluczowych parametrach i sposobach ich mierzenia, narzędziach i rozwiązaniach potrzebnym członkom Cosmetics Europe w realizacji tych zobowiązań (koncentracja na MŚP) i możliwościach branżowego dzielenia się wiedzą i współpracy pomiędzy różnymi grupami interesariuszy. Odpowiedzą też na pytania uczestników. Szczegóły na stronie: kosmetyczni.pl

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony