REKLAMAWebinar Relex WH baner głowny
Elektroniczne listy przewozowy zostały wprowadzone do systemu dostaw dm Drogerie-Markt w listopadzie i już cieszą się aprobatą pracowników.

Elektroniczne listy przewozowy zostały wprowadzone do systemu dostaw dm Drogerie-Markt w listopadzie i już cieszą się aprobatą pracowników. (materiały prasowe DM-drogerie markt)

Cyfrowe listy przewozowe wydają się być nowym rozwiązaniem technologicznym, które stanie się standardem w branży zarówno kosmetycznej, jak i każdej innej, która przewiduje ecommerce i regularne dostawy do klientów. W tym tygodniu wprowadziła je sieć DM-drogerie markt.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Cyfrowy lub elektroniczny list przewozowy jest plikiem przekazywanym między nadawcą, przewoźnikiem i odbiorcą, oszczędzając w ten sposób papier i zapobiegając np. zagubieniu dokumentu. Rozwiązanie to jest popularne np. w krajach Beneluksu, które nie obligują prawnie przewoźników do generowania papierowych listów. W tym tygodniu po raz pierwszy cyfrowe listy przewozowe towarzyszyły fizycznym dostawom towarów do centralnych magazynów detalicznych DM-drogerie markt.

Dwa tygodnie po sygnale startowym dla platformy internetowej Cloud4Log na Niemieckim Kongresie Logistycznym w Berlinie, firma rozpoczęła działalność i współpracę z niemiecką siecią drogeryjną. Pierwsze dostawy z elektronicznym listem przewozowym dotarły między innymi do centrum dystrybucyjnego dm Drogerie-Markt w Waghäusel.

Cyfrowy dowód dostawy to innowacyjne podejście oparte na współpracy z wieloma partnerami z branży usług logistycznych i handlu detalicznego. To doskonały punkt wyjścia do osiągnięcia kluczowej dla nas penetracji rynku i ustanowienia nowego standardu branżowego” – wyjaśnia Christian Bodi, menadżer do spraw logistyki w DM- drogerie markt.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony