REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v1

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

E-COMMERCE

TECHNOLOGIE

 

16 września 2021, 14:18wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Nowe rozwiązanie ma podnieść poziom obsługi i zwiększyć sprzedaż na wszystkich rynkach

Nowe rozwiązanie ma podnieść poziom obsługi i zwiększyć sprzedaż na wszystkich rynkach (fot. Shutterstock)

Clarins zawarł długoterminową umowę ze sztokholmską firmą programistyczną Bambuser, aby rozszerzyć koncepcję zakupów wideo na żywo na jej filie na całym świecie – donosi portal Global Cosmetics News.

W ramach umowy Clarins wykorzysta ofertę Bambusera, która obejmuje zarówno rozwiązania one-to-many, jak i one-to-one, aby bardziej zaangażować swoich klientów, podnieść poziom obsługi i zwiększyć sprzedaż na wszystkich swoich rynkach. Clarins zawarł umowy na 10 rynkach, co jest efektem udanego programu pilotażowego w Hongkongu, Malezji, Singapurze, Tajwanie i Tajlandii. Podczas pilotażu Clarins odnotował współczynniki konwersji sięgający 30 procent i angażował widzów na prawie 7 minut.

Firma do tej pory wprowadziła rozwiązanie one-to-many w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a następnie w Hiszpanii. Clarins będzie również korzystać z rozwiązania one-to-one do indywidualnych interakcji, co ma pozwolić marce zapewnić poziom spersonalizowanej obsługi, z którego jest znana.

Clarins jest oddany ciągłym innowacjom, a to poświęcenie napędza wszystko, od opracowywania nowych formuł po sposób, w jaki docieramy do naszych klientów i wchodzimy z nimi w interakcję. Chociaż środowisko handlu detalicznego jest obecnie szczególnie trudne to zawsze podlegało ciągłej ewolucji. Z dumą przyjmujemy Live Video Shopping nie jako tymczasową odpowiedź na dzisiejszy problem, ale jako długoterminowe rozwiązanie, które rozwiązuje zmieniające się relacje między światem cyfrowym i fizycznym – powiedział Stéphanie Gaspar, digital customer experience manager w Clarins.

Przeczytaj również: Za dwa lata udział sprzedaży online przekroczy 20 proc. [NAJNOWSZE BADANIE]

E-commerce to  bardzo ważny kanał sprzedaży, a zakupy na żywo rosną systematycznie na całym świecie i coraz więcej marek przyjmuje tę lukratywną metodę sprzedaży. Zakupy na żywo to trend, który łączy transmisje live czyli funkcję, którą można znaleźć na większości platform mediów społecznościowych, z możliwością zakupu produktów podczas trwania transmisji. Ten sposób zapewnia klientom lepsze, bardziej angażujące wrażenia zakupowe. 

Clarins to rodzinna francuska firma kosmetyczna, która została założona w Paryżu w 1954 roku przez Jacques'a Courtin-Clarinsa. Oprócz produkcji i sprzedaży produktów do pielęgnacji skóry i makijażu, firma jest również ważnym graczem w sektorze spa i wellness.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony