REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Badania i rozwój

Innowacje

 

16 listopada 2021, 14:07wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Naukowcy Beiersdorf przyglądają się obecnie 50 tys. substancjom, aby dowiedzieć się  jaki mają wpływ na starzenie się skory i jak za ich pomocą można zablokować, a nawet cofnąć ten proces

Naukowcy Beiersdorf przyglądają się obecnie 50 tys. substancjom, aby dowiedzieć się  jaki mają wpływ na starzenie się skory i jak za ich pomocą można zablokować, a nawet cofnąć ten proces (fot. shutterstock)

W badaniach nad skórą naukowcy Beiersdorf opracowali zegar biologiczny, który odpowiada za jej starzenie się. Teraz chcą nauczyć się cofać jego wskazówki, za pomocą naturalnych składników aktywnych, zawartych w kosmetykach.

REKLAMATestowane przez WK baner w artykule

Naukowcy z Beiersdorf – dr Elke Grönniger i dr Marc Winnefeld – poczynili w tym roku decydujące kroki w opracowaniu technologii, która może posłużyć do dokładnej oceny biologicznego wieku skóry.

Dzięki naszemu zegarowi biologicznemu mamy do dyspozycji kluczową technologię. Nie mamy kryształowej kuli, ale z pewnością to tylko kwestia czasu, kiedy będziemy mogli opracować innowacyjne produkty kosmetyczne, które nie tylko spowalniają proces starzenia, ale także cofną zegar biologiczny skóry, aby długofalowo poprawić jej funkcje – powiedział dr Marc Winnefeld, szef Applied Skin Research w Beiersdorf.

Okazuje się, że zegar biologiczny tyka w każdej komórce skóry. Z biegiem czasu mechanizm ulega uszkodzeniom – początkowo niepostrzeżenie, bo organizm potrafi się regenerować. Ale stopniowo „rdzewieje”. Komórki nie są już tak funkcjonalne jak wcześniej. Naukowcy Beiersdorf przyglądają się obecnie 50 tys. substancjom, aby dowiedzieć się  jaki mają wpływ na starzenie się skory i jak za ich pomocą można zablokować, a nawet cofnąć ten proces.

– Nie przyjmujemy za pewnik, że skóra musi się starzeć – podsumowuje dr Marc Winnefeld.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony