REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022
 Najczęściej wyszukiwane tematy dotyczyły oświadczeń związanych z nawilżaniem

Najczęściej wyszukiwane tematy dotyczyły oświadczeń związanych z nawilżaniem (fot. Pixabay)

Skinobs, wyszukiwarka dedykowana dostawcom testów i obsługi oświadczeń dla kosmetyków, wyodrębniła główne trendy związane z oświadczeniami kosmetycznymi na podstawie wyszukiwań w jej bazie danych - czytamy - czytamy na portalu Premium Beauty News. Wyniki nie są zaskoczeniem.

REKLAMARetail Trends_belka w artykułach

Testy kliniczne

Jeśli chodzi o badania kliniczne, w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2020 r. najczęściej wyszukiwane tematy dotyczyły następujących oświadczeń:

1. Nawilżanie (45,76%);

2. Bariera skórna (10,23%);

3. Odchudzanie (6, 36%);

4. Blask (5,23%);

5. Przeciwzmarszczkowy (3,71%);

6. Wygładzanie (2,80%);

7 Ochrona przed zanieczyszczeniami i światłem niebieskim (2,73%);

8. Przeciwutleniacz (2,50%).

Najczęściej poszukiwanymi badaniami klinicznymi były badania biometrologiczne skóry, włosów i paznokci (ponad 50%). Następne były testy kliniczne dotyczące włosów, sprawności sensorycznej, tolerancji i testy konsumenckie, prawie w tych samych proporcjach, jednak testy biometrologiczne specyficzne dla włosów były nieco przed innymi.

Jeśli chodzi o różne rodzaje produktów, to najbardziej poszukiwane testy kliniczne dotyczyły kosmetyków do pielęgnacji twarzy (ponad jedna trzecia), zaraz za nimi były testy produktów do pielęgnacji włosów (mniej niż jedna trzecia), a następnie: pielęgnacja słoneczna, pielęgnacja ciała i makijaż.

Testy przedkliniczne

Jeśli chodzi o badania przedkliniczne, to najczęściej badane przez użytkowników tematy wiązały się z produktami przeciwstarzeniowymi (jedna trzecia), następnie mniej więcej w równym stopniu nawilżenia, działania przeciwutleniającego oraz ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony