REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/63277_parp- finansujemy-innowacje-pomimo-pandem_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Nawet 40 mln euro może uzyskać firma w konkursie „Badania na rynek”, organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy jeszcze do 12 maja 2020 r. mogą składać wnioski o sfinansowanie do 80 proc. kosztów, jakie będą musieli ponieść, aby wdrożyć efekty prac badawczo-rozwojowych - informuje PAP.

REKLAMAForum Branży Kosmetycznej (belka w artykułach) 4-31.08.2020 r.
Do 12 maja 2020 r. przedsiębiorcy mogą składać wnioski o sfinansowanie do 80 proc. kosztów, jakie będą musieli ponieść, aby wdrożyć efekty prac badawczo-rozwojowych

Do 12 maja 2020 r. przedsiębiorcy mogą składać wnioski o sfinansowanie do 80 proc. kosztów, jakie będą musieli ponieść, aby wdrożyć efekty prac badawczo-rozwojowych (fot. Adobe)

Tegoroczną nowością w konkursie PARP jest uwzględnienie wydatków związanych z energią odnawialną oraz recyklingiem. Dofinansowywane będą wydatki na zakup maszyn i urządzeń do uruchomienia produkcji, linie produkcyjne oraz na zakup i budowę nieruchomości. Wsparciem finansowym objęte będą również koszty związane z nabyciem praw własności intelektualnej - patentów, licencji, know-how - a także koszty usług doradczych czy eksperymentalnych prac rozwojowych.

O dotację w ramach konkursu „Badania na rynek” mogą starać się przedsiębiorstwa, które przynajmniej w jednym z trzech ostatnich lat osiągnęły roczne przychody w wysokości co najmniej 600 tys. zł (mikro i małe przedsiębiorstwa) lub 1 mln zł (średnie firmy).

Całkowita wartość projektu zgłaszanego do konkursu musi zamknąć się w kwocie od 1 mln zł do 50 mln euro (ok. 225 mln zł). Wnioskujący mogą otrzymać wsparcie w wysokości do 80 proc. wartości inwestycji, czyli konieczne jest zapewnienie wkładu własnego na poziomie 20 proc. Tegoroczna wiosenna edycja „Badań na rynek” ma łączny budżet w wysokości 750 mln złotych, z czego 550 mln zł otrzymają przedsiębiorcy startujący w konkursie ogólnym.

Osobne 150 mln zł przeznaczono natomiast na projekty realizowane na terenie miast średnich (dotyczy miast powyżej 20 tys. mieszkańców oraz miast powyżej 15 tys. mieszkańców, będących stolicami powiatów, z wyłączeniem miast wojewódzkich). Z kolei kwota 50 mln zł trafi do firm, których produkty pomogą w zniesieniu barier w przestrzeni fizycznej i rzeczywistości cyfrowej, ułatwiając funkcjonowanie osobom starszym oraz z niepełnosprawnościami.

W zeszłorocznej wiosennej edycji konkursu do PARP wpłynęło 159 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 1,1 mld zł. Natomiast w edycji jesiennej zgłoszono 209 wniosków na kwotę prawie 1,7 mld zł.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony