REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

 

13 sierpnia 2018, 13:53wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Przepisy unijne dotyczą nowych kosmetyków i nowych składników. Tych wyprodukowanych przed wejściem w życie dyrektywy już nie

Przepisy unijne dotyczą nowych kosmetyków i nowych składników. Tych wyprodukowanych przed wejściem w życie dyrektywy już nie (fot. freeimages.com)

W 80 proc. krajów świata testuje się kosmetyki na zwierzętach, bo jest tanio i szybko. Nie ma składników nietestowanych na zwierzętach. W obrocie nie istnieją substancje, które nigdy nie były testowane na zwierzętach – podaje serwis wysokieobcasy.pl.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Jak informuje serwis, obecnie na terenie Unii Europejskiej obowiązuje zakaz testowania kosmetyków i ich składników na zwierzętach. Zakaz testowania gotowych produktów wprowadzono w 2004 roku, w 2009 rozszerzono go o zakaz testowania składników, a w 2013 – o zakaz dopuszczania do sprzedaży na rynku unijnym produktów kosmetycznych zawierających składniki testowane na zwierzętach.

Jednak przepisy unijne dotyczą nowych kosmetyków i nowych składników. Tych wyprodukowanych przed wejściem w życie dyrektywy już nie. To znaczy, że producent ma prawo używać dziś tej samej receptury kosmetycznej, której używał przed 2004 rokiem, i korzystać ze składników wcześniej testowanych.

Potwierdza to w rozmowie z wysokieobcasy.pl Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. – Nie istnieją w obrocie substancje, które nigdy nie były testowane na zwierzętach, od roku 2013 żaden nowy składnik nie został wpisany do rozporządzenia kosmetycznego. Nowe składniki są obecnie testowane, ale zgodnie z przepisami robi się to metodami alternatywnymi – wyjaśnia ekspert.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony