REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

 

1 grudnia 2021, 17:03wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Dezodoranty Nivea Men w opakowaniach z aluminium w 100 proc. z recyklingu są już dostępne w Niemczech. Na inne rynki europejskie zostaną wprowadzone w 2022 roku

Dezodoranty Nivea Men w opakowaniach z aluminium w 100 proc. z recyklingu są już dostępne w Niemczech. Na inne rynki europejskie zostaną wprowadzone w 2022 roku (fot. shutterstock)

Beiersdorf, wraz z nową gamą dezodorantów i produktów do golenia Nivea Men, wprowadzi na europejski rynek puszki z aluminium pochodzącego w 100 proc. z recyklingu. Przy okazji firma zadba o redukcję śladu węglowego poprzez bardziej przyjazny dla klimatu system zaworów aerozolowych w linii produktów Nivea Ecodeo.

REKLAMATestowane przez WK baner w artykule

Beiersdorf, w partnerstwie z firmami Salford Valve Company i Nussbaum Matzingen wprowadził innowacyjne i bardziej zrównoważone rozwiązania dla szeregu swoich produktów w aerozolu. Pierwszym jest bardziej przyjazny dla klimatu system zaworów aerozolowych dla linii produktów Nivea EcoDeo.

Drugą innowacją są puszki do dezodorantów oraz pianek i żeli do golenia, stworzone w 100 proc. z aluminium pochodzącego z recyklingu. W porównaniu do dawnych aluminiowych puszek dezodorantów, nowe zapewniają 28-proc. spadek emisji CO2 – bez utraty jakości. W przypadku aluminiowych puszek z żelem do golenia emisja CO2 może zostać zmniejszona nawet o 35 proc. Aluminium z recyklingu wymaga około 95 proc. mniej energii w procesie produkcyjnym. 

Opakowanie jest już dostępne w Niemczech. Na inne rynki europejskie zostanie wprowadzone w 2022 roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony