Firmy kosmetyczne, opakowaniowe i logistyczne współpracują ze sobą i wymieniają się informacjami w celu eliminacji odpadów

Firmy kosmetyczne, opakowaniowe i logistyczne współpracują ze sobą i wymieniają się informacjami w celu eliminacji odpadów (fot. Pixabay)

Natura & Co podzieliła się niektórymi ustaleniami z konkursu Natura Innovation Challenge na 2019 r. - Zero Waste Packaging, którego celem było znalezienie innowacyjnych globalnych rozwiązań w walce z zanieczyszczeniem odpadami z tworzyw sztucznych.

Natura & Co, brazylijski gigant kosmetyczny i higieny osobistej, udostępnił niektóre rozwiązania za pośrednictwem dedykowanej sekcji swojej strony internetowej, w tym od dostawców opakowań ulegających biodegradacji i nowych rozwiązań logistycznych do usuwania odpadów nadających się do recyklingu

Wymiana informacji stała się regularną praktyką dla firm realizujących projekty zrównoważonego rozwoju, ponieważ branża kontynuuje współpracę w celu ustanowienia gospodarki o obiegu zamkniętym i zwiększenia przejrzystości w zakresie celów środowiskowych.

Roseli Mello, globalny dyrektor ds. badań i rozwoju w Natura & Co, powiedział:„Konieczne jest dzielenie się rozwiązaniami w celu zwiększenia widoczności otrzymanych propozycji, ponieważ mają one duży potencjał pozytywnego wpływu na łańcuch, a także firmy z innych branż”.

Wyzwanie promowano we współpracy z programem Natura Campus i Natura Startups - w trakcie których przeanalizowano ponad 570 rozwiązań. Oferowały one opcje innowacje w zakresie modeli opakowań, logistyki i modeli biznesowych w celu wyeliminowania odpadów.

Za pośrednictwem Natura Campus i Natura Startups będziemy nadal promować innowacje w naszej sieci w poszukiwaniu rozwiązań dla głównych wyzwań w zakresie zrównoważonego rozwoju i biznesu. ” - zapowiedział Roseli Mello.

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony