REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/66138_mezczyzni-zapuszczaja brody-podczas-pande_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Badanie przeprowadzone przez markę do pielęgnacji męskiej skóry Wahl wykazało, że 40 proc. mężczyzn w USA zapuściło brodę od czasu wybuchu epidemii Covid-19.

REKLAMA
Mężczyźni zmieniają zwyczaje pielęgnacyjne podczas pandemii

Mężczyźni zmieniają zwyczaje pielęgnacyjne podczas pandemii (fot. Fotolia)

Według nowego badania, amerykańscy mężczyźni obecnie częściej decydują się na zarost - aż 40 proc. mężczyzn w tym kraju w wieku od 18 do 64 lat zapuściło brodę od czasu wybuchu epidemii Covid-19. Respondenci powiedzieli, że głównym powodem decyzji o zaroście na twarzy była potrzeba eksperymentu. Ponad połowa mężczyzn postanowiła zachować brody również po okresie izolacji.

Aby uczcić mężczyzn i ich zarost na twarzy, Wahl rozpoczął konkurs na najbardziej utalentowanego brodacza w USA. Zaprosił mężczyzn z brodami do przesłania filmu przedstawiającego swój talent -  dziesięciu z nich otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 dol. oraz wybór produktów Wahl, a zwycięzca zabierze do domu 20 000 dol.

Z ankiety firmy Wahl wynika również, że 35 proc. mężczyzn w Stanach Zjednoczonych nauczyło się nowej umiejętności lub talentu podczas przymusowego pobytu w domu. Inne ważne zajęcia, które przyciągały uwagę mężczyzn w czasie lockdownu obejmowały sport, gotowanie i grę na instrumencie muzycznym.

Na początku tego roku, w ramach globalnego raportu na temat urody, platforma społecznościowa Pinterest ujawniła wzrost wyszukiwań produktów kosmetycznych wśród mężczyzn na swojej stronie. Hasło "męski styl brody” miał prawie czterokrotnie więcej wyszukiwań niż w zeszłym roku a „siwe brody” wzrosło trzykrotnie od 2019 r.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony